1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Vampir Efsaneleri

'Paranormal Varlıklar' forumunda Rune Mistress tarafından 14 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör


  Bir vampir kurbanlarının yaşam özü ile beslenir.Bunu genellikle kurbanlarının kanını içerek yapar.Vampirlerin neden hayatta kalmak için kana ihtiyacı olduğu kültürden kültüre değişir.Genelde vücutlarını canlı tutmak ve çürüme hasarını azaltmak için gerekli olduğu söylenir.Diğerleri korkunç içgüdüleri nedeniyle olduğunu söyler.Korku ve acı vermek isterler.Bu teori kana ihtiyaçları olmayabileceğini de düşündürüyor.Vampirler insanların yanı sıra hayvanların da kanını içer.


  [​IMG]

  Onları tanımlayacak en doğru cümle yaşanlar arasında yürüyen ölüler olduklarıdır. Vampirlerin efsanelerde tarif edilen görünümü şöyledir: Soluk beyaz ten,uzun tırnaklar,kırmızı gözler...Bir eve girmek için davete ihtiyaç duyarlar.Parlak ışıklardan kaçınırlar.En çok rastlanan öğeler ise güneş ışığından korkmaları, sivri dişli oldukları, gelişmiş şekil değiştirme yetenekleri, gözyaşlarının kan şeklinde akması,gündüzleri tabut içinde yatıp geceleri canlanmaları ve aşırı hızlı hareket etmeleridir.Ölümsüz varlıklar oldukları söylenir ama çeşitli kültürlerde onları öldürme metotları mevcuttur.

  Vampir efsanelerinin kökeni o kadar eskidir ki Antik Yunan, Hindistan ve Mezopotamya'ya kadar uzanır. Mezopotamya kültürlerinde insan kanı içen kötü ruhlar olarak betimlenirler.Antik Yunan Tanrıçası Hekate'nin kızı Empusa çekici bir genç kadı görünümünde erkekleri baştan çıkarıp kanlarını içer. Hint mitolojisinde yaşayan ölüler olan vetelalardan bassedilir.Bu hikayelerden en ünlüleri Baital Pachisi'de derlenmiştir.
   
  PescoVegan bunu beğendi.
Etiketler: