1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Tuz Büyüleri

'Kadim Bilgelik' forumunda Rune Mistress tarafından 1 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Majide tuz koruma, arındırma ve şifa için kullanılır.Evlerimizdeki sıradan tuzlarda bile bu güçler vardır. Tuzun absorbe edici yani emici özelliği vardır.Psişik enerjiyi emer ve bağlar.Bu özelliği pek çok büyüde de kullanılır. Dünyadaki hemen hemen her kültür tuzun bu majikal özelliklerinin farkındadır ve kendi törenlerini geliştirmişlerdir. Aşağıda tuzun çeşitli kullanım şekilleri bulunmakta.

Ruhsal Koruma için

Tuzun en yaygın kullanılan özelliği alanı psişik saldırılara ve paranormal varlıklara karşı korumasıdır. Tuz evin girişine, içine ve çevresine serpilir. Tuz ve Kum karıştırılarak çember de oluşturulabilir. Kaya tuzu parçaları küçük torbalarda, kolye şeklinde ya da ceplerde korunma amaçlı taşınabilir.Birinin yatağının etrafına tuz serpmenin gece istenmeyen ziyaretçilerden koruduğuna inanılır.

Not: Tuzun emici özelliği pozitif ya da negatif enerji ayırmaz.Bu yüzden maji ya da mistik sanatlarla uğraşan kişiler enerjilerinin düşmemesi için kullanırken dikkatli olmadır.

Arındırmada

Tuz negatif enerjiden arınmak için ve paranormal varlıkların negatif tesirlerinden kurtulmak için de sıklıkla kullanılır.

Rahipler ve majisyenler arındırma işlemi için tuzlu su kullanılan banyo seromineleri düzenlerler.

Kristalleri temizlemek ve arındırmak için tuzlu su kullanılır.

Bir odadaki negatif enerjiyi emmesi için tuz dolu bir kase konulup bekletilir.

Bir kişinin aurasını ya da bir mekanı temizlemek için tuz serpilir.

Bir kutu dolusu tuz içine yerleştirilecek nesneyi arıtabilir.

Su ve Ateş Büyülerinde

Tuz psişik enejiyi emebildiği için taşıma ve dönüştürme işlemlerinde de kullanılır.Dilek büyülerinde ya da üst alemlerden varlıklarla iletim kurmak istediğimizde tuz kullanabiliriz. Ateşe tuz atmak ya da hediye olarak tuz sunmak çok yaygındır.Bu büyünün en basit formu bir dilek dileyip ateşe bir tutam tuz atmaktır.

Aynı işlem su için de kullanılabilir.Bir nehir ya da denizi dileklerinizi ulaştırması ya da gerçekleştirmesi için tuz atabilirsiniz. Ya da dertlerinizi uzaklara götürmesini isteyebilirsiniz.

Şifa ve İyileşmede

İksi ve losyonlara eklenen küçük bir miktar tuz bile etkinliklerini arttırıcaktır.Bu tamamen majikal özelliğiyle ilgilidir. Tuzlu su banyosu tuzun şifa özelliğinin en yaygın kullanım biçimidir. Metafik düzeyde de iyileşme sağlar.Ancak çok fazla tuz kullanımının psişik yeteneklerinizi bastıracağını unutmayın.

vakog bunu beğendi.
  2. Tuz renklendirilerek majikal etkisi yonlendirilebilir etkisi daraltilip yukseltilebilir. Siyah tuz en meshuru :)

3. Herhangi büyü ya da uyanış yapılırken etrafımızda oluşturacağımız tuz çemberine tebeşir tozu katmak gerekli mi?

4. Rune Mistress tuz'lar ile nerdeyse tüm ak büyü'ler kolaylıkla yapılırmış hatta yöntemini bilen acemilerinde kolaylıkta yapabilecekleri büyülermiş,ama maalesef internet üzerinde
    epey araştırmama rağmen bu hususta yeterince bilgiler edinemedim ,büyülerin içinde sadece ak büyü'ye ilgi duyduğum için bu hususta daha geniş bilgin varsa bizlerle paylaşırsın
    çok sevinirim

örneğin bir web sayfasında bir kağıt para üzerine tuz serpin bana bolluk, bereket ,varlıklılık, çek getir diyin bir köşeya koyun okumuştum, uyguladım sanırım bence faydası oldu

5. Havastada bu yüzden perhiz diyeti uygulanır

6. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Bildiğim kullanım alanları bu kadar.Tuzla ilgili farklı bir uygulama görürsem yazarım. Denediğin uygulamaya gelince. Fayda etmesinin pek çok nedeni olabilir. Zihnindeki para ile ilgili negatif algıyı kırmış olabilir. Taşıyıcı özelliğiyle dileğini astal aleme ulaştırmış olabilir. Odadaki negatif enerjiyi uzaklaştırmış olabilir. Bu nokta da Feng Shui gibi jeomancy devreye giriyor.Parayı koyduğun alan zenginlikle bağlantılı olabilir.

vakog bunu beğendi.
  7. tatmin edici cevaplar Rune mitress keşke bir youtube şanelin olsaydı hayranım bu çok kapsamlı cevaplarına insanın aklında bir sürü tilt işaretleri veriyorsun tüyolar veriyorun dolayısıyyla araştırılması gereken bir şürü fikir veriyorsun iyiki varsın

8. Slipknot

Slipknot Administratör

Güzel bir makale olmuş. Eline sağlık.

Etiketler: