1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Totem Hayvanı Seçme Ve Forma Bürünme

'Şamanizm' forumunda Rune Mistress tarafından 18 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Eski zamanlarda şamanlar gerçek şekil değiştiriciler olarak bilinirlerdi.Her toplumda Kurt-adam, Jaguar-savaşçı, Bizon-adam gibi efsanelerin kökeni onlara dayanır. Bu işlemi doğanın belirli ritimleri ve kuvvetlerine bağlanmak, çağırmak için büyüsel dansı kullanarak yaparlardı.

  Şamanizmdeki büyüsel dansla şekil değiştirme işlemi aslında Hermetik metinlerde yazan evrenin temel bir kuralına dayanır.Zümrüt tablette bu yasa "Yukarıdaki aşağındaki gibidir, aşağıdaki yukarıdaki gibidir." olarak özetlenmiştir. Basitçe özetlemek gerekirse "Benzer benzeri çeker." Şamanlarda Eski Mısırlılar gibi bu prensibi keşfetmişlerdi. Bu yasayı gizli güçlerle insanı uyumlamak için kullanıyorlardı.Kutsal kabul edilen totemler bu işlemde aracılık etmekteydi.

  upload_2016-7-18_8-9-51.jpeg
  Hayvanlar da dahil olmak üzere bütün biçimler ve şekiller temel bir enerjinin farklı frekanslarını yansıtır. Bu hayvanların çok zeki varlıklar olmasına inanmamızı gerektirmez. Ama onlarda da zaman zaman ihtiyacımız olabilecek belirli güçler ve özellikler vardır. Onlar bu gücü, enerjiyi davranışları ve hareketleriyle yansıtırlar. Bizde büyüsel dans esnasında bu davranışları ve hareketleri taklit ederek tüm bu gücün arkasındaki özü çağırırız. Kutsal bir mekan açıp, dans, hareketve duruşlar aracılığıyla o özle birleşir, onun enerjisini paylaşır ve hayatımızda kullanabiliriz.

  Hayvanın görüntüsünü alır ve onun hareketlerini taklit edersek, onların hayatındaki enerjisi kendi hayatımıza da yönlendiririz.Böylelikle o hayvanın görüntüsü bir sembol olarak alırken ve hareketlerini taklir ederken, o sembolün ardındaki güçlere ulaşmış oluruz.

  Her hayvan türünün kendine has özellikleri vardır. Onlarlar eşleşmek bizi doğaüstü diye adlandırdığımız gerçekliklere götürüz.Dans aracılığıyla, kendi enerjimizi totem hayvanımızın enerjisine benzer bir kalıba dökmeyi öğreniriz. Forma bürünmenin bir başka faydası da bize doğanın bir parçası olduğumuzu, doğa ile doğaüstünün içiçe olduğunu hatırlatır.

  Büyüsel Dans Ayini ile Forma Bürünme Nasıl Yapılır?

  1. İlk adım totem hayvanınızı belirlemektir. Resimler bulun, hakkında bilgi edinin. Onu temsil edebilecek şeyler bulun.

  2.Kendi hayatınızın içine sokmayı dilediğiniz totem hayvanının dört temel hareketini seçin.Hareketlerini ve duruşlarını taklit edin.

  3.Totem hayvanınızı düşünmek için zaman ayırın. Onun size ruhsal bir yoldaş olarak eşlik ettiğini gözünüzde canlandırın.Enerjisinin içinizde canlandığını hayal edin.

  4.Dans Ayinini gerçekleştireceğiniz alanın merkezine sizin toteminizle bağ kurmanızı sağlayacak nesneleri, resimleri ve kostümünüzü yerleştirin.

  5.Kutsal alanın işaretleyerek işe başlayın. Dans alanınızın etrafında üç defa saat yönünde daire çizin.Sonra dairenin merkezine geçerek ellerinizle perde açarmış gibi yapın. Bu hareketle sembolik olarak maddi dünya ve ruhani dünya arasındaki perdeyi aralıyorsunuz. Çemberinizin içinde durun ve enerji akışını hissedin.

  6.Kostümüzü giyin ve totem hayvanınıza dönüştüğünüzü hayal edin.Dairenin içinde totem hayvanınızın belirdiğini hayal edin ve hissedin.

  7.Bu yeni enerjileri dengelemek için denge egzersizleri yapın. (Yogada yer alan denge egzersizleri yapabilirsiniz.)

  8.Şimdi toteminize ait hareket ve duruşlara geçebilirsiniz.Duruşları ve hareketleri taklit ederken onun tesirlerini hissetmeye çalışın.Kendi özünüzle onun özünün bütünleştiğini hissedin.

  9.Oturma ve uzanma gibi bir dinlenme pozisyonu alın ama bu totem hayvanınızın dinlenirken aldığı şekilde olsun.Rahatlayın ve enerjilerin içinize dolduğunu hissedin.Sonra yeniden denge egzersizleri yapın.

  10.Artık dans ayinini bitirebilirsiniz. Kostümüzü çıkarın, dairenin merkezinde perde kapatma hareketi yaparak Ruhsal Perdeyi kapatın. Sonra çemberi ve enerjiyi dağıtmak için saat yönünün tersinde üç defa dönün.

   
Etiketler: