1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Telkin Ve Parapsikoloji

'Parapsikoloji' forumunda Rune Mistress tarafından 15 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Telkin metodu parapsikoloji ve daha eski gizem kültlerinde sıkça kulllanılır. Kullanım alanı çok geniştir:Telkin, bir düşünce ya da duyguyu aşılama amaçlı kullanılabir. Bilinçaltı süreçlerini etkileyerek fizyolojik ya da ruhsal olarak insanı istenilen şuur durumuna getirebilir. Bilinçaltına ya da astral dünyaya bilgi ya da istek gönderilebilir.

  Telkin edilecek fikir ne kadar kısa ve kesinse o kadar etkili olur. Ne kadar çok tekrarlanırsa o kadar etkili olur. Tekniğini öğrenen herkes kendi kendine telkin uygulayabilir. Psişik yetenekleri geliştirme aşamasında konsantrasyon ve kontrolü sağlama çok önemlidir. Telkin de bu alanda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Ancak kişi kendi kendine çalışırken zihnini aşırı zorlamamalıdır. Çünkü telkin en iyi zihin rahat ve sakinken işe yarar.

  hqdefault.jpg

  Kişi uykulu ya da uykuydayken telkine daha açık olur. Çünkü yerleştirilmek istenen fikir muhakeme ile karşılaşmaz. Aynı şekilde kişi hipnoz durumundayken, çocuklar oyun oynarken ve kimyasal madde etkisi altındayken telkine daha açık olur.

  Eski zamanlardaki gizem geleneklerinin pek çoğu telkinden haberdardır. Bilgeler ve mistikler telkin metodunu oldukça sık kullanılardı.Trak gizemlerinin kurucusu ünlü şifacı Çar Zamolksis majik sözleri tekrarlayarak önce ruhu sonra bedeni iyileştiriyordu. Telkin metodu Avusturalya Aborjinleri arasında da çok yaygındı.

  Modern dünyada telkin tekniği ile ilgili çalışan en ünlü araştırmacılardan biri Dr.Lozanov'dur. 1955'te Bulgaristan'da Sofya'da Telkiniyet Enstitüsü'nü kurmuştur. Dr. Lozanov kişinin telkin yoluyla biliçaltına etki ederek gizli potansiyelini ortaya çıkabileceğine inanıyordu.

  Elbette çocukluktan itibaren zihne yerleşmiş kalıpların bir anda kırılması mümkün değildir. Ancak düzenli uygulama ile kişi tüm olumsuz önyargılardan kurtulup gerçek potansiyeline ulaşabilir. Telkin için olumlu mesajlar seçmek ve tutarlılıkta çok önemlidir. Çünkü zihin bu mesajları bir kritikten geçirecektir. Dışarıdan telkin alınıyorsa telkin veren kişiye güven duyulması da çok önemlidir.

  Telkin parapsikolojide diğer psişik yeteneklere yardımcı olarak da kullanılır. Telkin yaparak ortaya ciddi bir düşünce gücü çıkarırız. Bu düşünce gücü telekinezi de kullanılabileceği gibi telepati de alıcıya mesajımızı gönderirkende kullanılabilir. Yine şifa çalışmaları öncesi enerjimizi yükseltirken de telkin yöntemini kullanabiliriz.


   
  Son düzenleme: 15 Nisan 2017
  Anafiel bunu beğendi.
Etiketler: