1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Telekinezi ve Psikonezi

'Paranormal Yetenekler' forumunda Rune Mistress tarafından 1 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Telekinezi nesnelere aklımızla doğrudan etki etmeyi sağlayan psişik yetenektir. Telekineziyi nesneleri hareket ettirmek için kullanabiliriz.Daha ileriki aşamalarda elementleri, zamanı ve uzayı etkilemek için de kullanabiliriz.Telekinezi aynı zamanda maddeleri deforme etmek ve zarar vermek amaçlı da kullanılabilir.Rastlantı ve şansa etki edebilir.Telekinezinin iki düzeyi vardır: Makro ve Mikro telekinezi.

  VODOU identity final_2.jpg

  Telekinezi terim olarak ilk defa parapsiloji alanında uzmanlaşmış Rus araştırmacı Alexander N. Aksakof tarafından 1890 yılında kullanılmıştır. Telekinezi aynı zamanda psikonezi olarak da bilinir.Psikonezi sözcüğü Amerikalı yazar Henry Holt tarafından 1914 yılında Kozmik ilişkiler kitabında geçer.Daha sonra Henry Bolt'un arkadaşı Amerikan parapsikolog J.B. Ren 1934 yılından itibaren bu terimi kullanmaya başladı.

  İlk zamanlarda telekinezi sözcüğü hayalet, ruh gibi paranormal varlıkların nesneleri hareket ettimesi anlamında kullanılıyordu.Daha sonra yaşayan insanların da zihin gücü ile nesneleri hareket ettirebileceği teorisi ortaya atılınca psikonezi sözcüğü kullanılmaya başlandı.Psikonezinin telekineziden farkı ruhsal güç, eylem kategorisine girmemesidir.Günümüzde telekinezi, psikoneziye bağlı bir alan haline gelmiştir.Nesneleri hareket ettirmek, zamana ve mekana etki etmek anlamında kullanılır. Çoğunlukla telekinezi ve psikonezi eş anlamlı düşünülür. Ancak psikonezi daha geniş anlamlı bir terim olarak kullanılabilir.

  Telekinezi ile nesneleri zihimizle hareket ettirebiliriz. Çalışma ve konsantrasyonla ağır nesnelere bile etki edilebilir. Telekinezi için odaklanma ve meditasyon uygulamalarını sürekli yapmak çok önemlidir.Teorik olarak dikkatimizi verdiğimiz nokta üzerine bir enerji akışı olur.Ne kadar iyi odaklanırdak etki o kadar fazla olur.
   
  Ölüm17, Anafiel ve Slipknot bunu beğendi.
 2. Slipknot

  Slipknot Administratör

  Paranormal yetenekler arasında en çok rastlanan özel bir yetenek. Ayrıca birçok kendinizi geliştirebileceğiniz pratik egzersizleri mevcut.

  İlerleyen zamanlarda telekinezi ve psikonezi alanında kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak makaleleri paylaşacağım.

  Güzel ve açıklayıcı bir makale olmuş. Emeğine sağlık, teşşekkürler.
   
 3. Terrakinezi de hiçbir bilgi yok teknikleri belki burda bulabilirim dedim yardimci olursan sevinirim . Konularda uzmanlaşmissin
   
 4. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Terrakinezi çalışmalarında toprakla iletişime geçmek önemli bir yer tutar.Her gün doğada toprağı dinleme çalışması yapılır. Farklı taşlar ve mineraller tek tek ele alınır ve enerjisi hissedilmeye çalışılır.

  Yerkürenin enerjisi ile kişi kendini dengeler. Çıplak ayakla bahçede yürüyerek de topraklama çalşması yapabilirsin.

  Aura güçlendirilir daha sonra taşlara ve bitkilere enerjimizi yönlendirerek çalışma yapılır.

  Ek olarak toprakla bütünleştiğini düşünerek her gün meditasyon yapman faydalı olur.

  Bu arada elementin toprak mı? bu önemli bir nokta çünkü.
   
  Son düzenleme: 8 Ocak 2017
Etiketler: