1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Tavistock Enstitüsü

'Gizli Dosyalar' forumunda Rune Mistress tarafından 18 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Tavistock Enstitüsü, dünyanın en önde gelen zihin kontrol merkezlerinden biridir. İngiliz askeri istihbaratı ve psikiyatri kurumunun ortak girişimi sonucunda 1921 yılında, Chantam Evi olarak da bilinen Uluslararası ilişkiler Kraliyet Kurumu( Royal Institute of İnternational Affairs) üyelerinin kararı doğrultusunda kuruldu.Tavistock çalışmalarını, Rockfeller, Carnegieler ve The British Home Office'ten gelen ödenekler sayesinde sürdürmektedir.

  mind.jpg


  Önceleri İngiliz İstihbarat görevlisi General John Rawling tarafından yönetilen Tavistock, psikolojik şok bölüklerini kullanarak, gezegenin kitle kontrolünü ele geçirmek için bir merkez olarak kuruldu.Bu şok bölüklerinde görev alan bilim adamları, strateji uzmanlarınca oluşturulan politikayı etkin kılmak için dünyanın her yerindeki kurum ve kuruluşlara sızdılar.Tavistock'un başlıca iki amacı vardı:

  1-Ulus Devleti'nin ortadan kaldırıldığı, tek bir otorite tarafından yönetilen Dünya Düzeni.
  2-Dünya'nın ya da toplumun eş zamanlı psikolojik denetimi.

  1932 yılında CIA Alman psikolog Kurt Lewin, Tavistock'un yönetimini Reese'nin elinden aldı. Kurt Lewin aynı zamanda CIA'nin öncüsü olan Amerikan istihbarat örgütü OSS'in de kurucularındandır.Lewin bireyleri ve toplulukları yeniden proglamlamak için travma yönteminin kullanılmasını ilk savunanlardandı.

  Özneyi sonraki yeniden proglamlamaya hazırlamak için işkence ve travm yoluyla yapısını bozmayı içeren Lewin'in bu kuramı 20.yüzyılın dünya zihin kontrolü ve kültürel proglamlanması yöntem bilimidir.

  II.Dünya Savaşı sırasında İngiliz Psikolojik Savaş Yönetim Kurulu'nu yöneten Tavistock, askeri yönelimini savaştan sonra da korumuştur. Tavistock Ajanları, Amerikan İstihbarat temsilcilikleri, psikiyatri kurumları, endüstri, medya ve politik kurumlara sızarak Tavistock Denetimcilerinin amaçlarıyla ittifak halindeki bu yapılara önderlik etti.Bu ajanlar, Stanford Davranış Bilimleri Araştırma Enstitüsü Merkezi, MIT Sloan Okulu, Pennsylvania Üniversitesi Wharton Finas ve İşletme Okulu, Michigan Üniversitesi Sosyal Araştırma Enstitüsü gibi merkezlerin oluşturulmasında rol oynadılar.

  Tavistock Enstitüsü'nün ana hedeflerinden bir tanesine Ulusal Eğitim Laboratuarları ulaşmayı başardı. eşitli "Duyarlılık Programları" aracılığıyla bireyin kişiliğine etki etmekte ve kişiyi gruba uydurmakta başarılı oldular.Yeni Dünya Düzeni hedefi doğrultusunda devlet daireleri, donanma, Eğitim Bakanlığı gibi önemli yerlerde çalışan pek çok Amerikalı'nın bu tür bir süreçten geçtiği düşünülüyor.

  Tavistock Entitüsü, amaçladığı tek dünya düzeni doğrultusunda sürekli olarak
  ve kitlesel düzeyde de beyin yıkama proglamları uygulamaktadır. Korku, öfke ya da heyecan gibi duygularla beyni uyararak etkiye açık hale getirmekteler. Çeşitli felaket haberleri sonrasında insanların etkiye açık ve yargı bozukluğu yaşadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu da Tavistock Enstitüsü'nün kitleleri kolaylıkla manipüle etmesine imkan vermektedir.
   
  Son düzenleme: 8 Ekim 2017
  Anafiel bunu beğendi.
Etiketler: