1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Tarot: Kadim Sır Kartları

'Tarot' forumunda Rune Mistress tarafından 10 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Tarotun kökeni tam olarak bilinmemekle beraber, günümüzde daha çok bir fal olarak görülse de aslında kartların üzerindeki sembollerden yararlanarak sezgisel olarak yapılan bir kehanet yöntemidir. Tarotun başarıyla yorumlanmasında Tarot'a bakan kişini sezgileri büyük önem taşımaktadır. Tarot sezgilerin ışığında, iç dünyamızın kapılarını aralar ve nerede durduğumuzu, nereye koştuğumuza ve ne ile karşılaşacağımıza ilişkin ipuçları sunar.Tarot bilinçaltımızı, iç dünyamızı görünür kılarak karşılaşılan sorunlara , zihninizi meşgul eden konulara kartlarda bulunan enerji yardımıyla ışık tutar.Tarot iç dünyamızın farkına vararak içinde bulunduğumuz koşulları değerlendirip karar alamamıza yardımcı olur.

  tarot-telefonico-visa.jpg

  Kartlardaki sembolizmi tümüyle anlatabilmek zordur.Yapılan araştımalar tarot sembollerinin arkaik kökenini ortaya koymuştur.Bu semboller içimizde potansiyel olarak bulunan insana dair pek çok duygu, düşünce ve hayalgücünü ifade etmektedir.Bu nedenler tarot kartları sembolik araç olarak karşımıza çıkmaktadır.Tarotun çağrıştırdıkları üzerine yoğunlaştıkça ve ustalaştıkça sezgilerimiz gelişecek ve ipuçlarını anlamlandırmamız çok daha kolaylaşacaktır.

  Tarot kehanet değeri taşıyan bilgiler verir. Özellikle 22 karttan oluşan Büyük Arkana hayatın gizli yönlerini ortaya koyarken 40 karttan oluşan küçük arkana günlük hayata dair bilgiler edinmemize yardımcı olmaktadır. Oldukça eski bir yöntem olan kelt haçı metodu en yaygın kullanılan yöntemdir. Kelt haçı yönteminin esası 10 kart ve belirleyici karta dayanmaktadır.Bu yöntemde seçilen kartların açılımda bulundukları yere anlamlarını ve ne işaret ettiklerini öğreniriz.Tarot kartları enerjisini kullanan kişiden alır. Kartlar kullanılmaya başlandığı anadan itibaren enerji dolmaya başlar.Bu yüzden desteye sahibinden başkası dokunmamalıdır.Karta istenmeyen bir kişi dokunursa kartlara yeniden enerji yüklenmesi gerekir.Enerjinin saf kalması için bu gereklidir.Kişi kartların üzerindeki sembolleri incelemeli ve onların anlamını özümsemelidir.Çok uygulama yapılmalı ve sezgilerin güçlenmesi sağlanmalıdır.
   
  ozand_1980 ve Anafiel bunu beğendi.
Etiketler: