1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Tarihteki Ünlü Büyü Kitapları

'Kadim Bilgelik' forumunda Rune Mistress tarafından 11 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  The Book of Honorius

  Tebaili Honorius'a atfedilen kitap her daim ilgi görmüş ve merak uyandırmıştır.Özellikle ortaçağ gizemcileri arasında büyük bir şöhrete sahipti.Kitaptaki dualar ve davet ritüelleri sayesinde cennet, cehennem ve araf ile ilgili bilgi alınabilir.

  Heptameron/Seven Days (Yedi Gün)


  İtalyan filozof ve astrolog Peter de Abano tarafından yazılmıştır.Kitap genel olarak gezegen ve yıldızlarla ilgili büyüler içermektedir.Ayrıca melek çağırma ile ilgili ritüellerde vardır.Yazar engizisyon tarafından tutuklandıktan sonra ölmüştür.

  The Munich Manual of Demonic Magic

  Bu kitap aynı zamanda The Necromancer's Manual olarak da bilinir.İblis çağırmda kullanılan bir kaynak üretmek isteyen Alman bir büyücü tarafından yazılmıştır.Bu kitapta üç çeşit büyü türü vardır:İllüzyonist, psikolojik ve kehanet.İllüzyonist büyü kaleler veya ordular gibi şeyler görmelerini sağlayarak insanları yanıltmak içindir.Psikolojik büyü insanlar üzerinde duygusal ya da politik güç içindir.Kehanet gelecek ve geçmiş hakkında bilgi almak içindir.

  The Magus


  1801 yılında yayınlanan kitap, İngiliz okültist Francis barret tarafından yazıldı.Kitap 17. yüzyıldaki gizli bilimler ile ilgili çalışmaların beyanı oldu.Yayınlandığı dönem çok ilgi görmese da 19. yüzyıldan itibaren yaşanan okült canlanmada etkili oldu. Halen günümüz büyücülerinin yoğun olarak kullandığı bir kaynaktır.

  The Fourth Book of Occult Philosophy(Okült Felsefe,Dördüncü Kitap)

  Cornelius Agrippa 16. yüzyılın en önemli okült filozoflarından biriydi.O yaşadığı dönemde üç kitap yazdı. Ama ölümünden kısa bir süre sonra bu dördüncü kitap ortaya çıktı.O dönemde ruh çağırmalar çok yaygındır. Bir ruh çağırma seansında Aggripa'nın ruhunun gelip bu kitabı yazdırdığından bassedilir.

  Book of Shadows

  Wiccan Dininin kurucusu Gerald Gardner'ın kişisel gölgeler kitabıdır.Gardner bu büyüleri gizli bir cadı topluluğundan aldığını ve kökeninin antik zamanlara uzandığını söylemiştir. Bu gizli kovanın doğa anaya tapan paganlar olduğunu engizisyonun zulmune uğradıklarını ama eski metinlerin bir kısmını muhafaza etmeyi başardıklarını anlatmıştır.
   
 2. the magus pdf sini türkçeye çevirerek paylasma imkanınınız varmı
   
Etiketler: