1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Tarihi Drish Evi Ve Tuscaloosa Hayalet Hikayesi

'Parapsikoloji' forumunda Rune Mistress tarafından 1 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör


  1822 yılında Dr. John Drish, Tuscaloosa bölgesine taşındı. Dr. Jon Drish hem başarılı bir doktor hem de inşaat fiması sahibiydi. 1835 yılında oldukça zengin bir kadın olan Sarah Owen McKinney ile evlendi. Yeni karısıyla birlikte yaşamak için Eski Yunan tarzı bir konak inşaa etmeye başladı. Şehrin dışında bulunan geniş bir araziyi seçip inşaata başladı. Çok sayıda köle inşaat ustası ve zanaatkar konağın yapımında çalıştı. 1837'de konak tamamlandı.

  John Drish ve karısı Sarah, konakta yaşamaya başladıktan sonra da bazı yeni düzenlemeler yaptılar. Eve üç adet italyan tarzı kule eklendi. O zamanlar Malone Place adıyla anılan konak küçük kentte oldukça ünlü oldu.

  Dr. Drish'in kumara ve içkiye düşkünlüğü vardı. Oldukça içkili bir halde eve gelip yattığında, birden bire halüsinasyon görmeye başladı. Yataktan kalkıp çılgınlar gibi koşmaya başladı. Sarah cesedi bulduktan sonra etrafını mumlarla çevirdi. Ve yine cenazede çok sayıda mum yaktırdı.

  Drish-house-3-700x519.jpg

  Karısı Sarah, kocasının ölümü üzerine giderek çılgınlaştı ve garip davranışlar sergilemeye başladı. Yinede 1884 yılında ölene kadar konakta yaşamayı sürdürdü. Sarah Drish kocasının cenazesinde kullanılan mumları saklamış ve cenazesinde de bunların kullanılmasını istemişti. Ama yakınları aylaca aramalarına rağmen bu mumları bulamadı. En sonunda pes ederek cenaze törenini mumlar olmadan yaptılar. Törenden kısa süre sonra evin ön kulesinin yandığını görenler itfaiye çağırdı. Ancak itfaiciler olay yerine geldiğinde kulede yangın yoktu. Bu olaydan sonra civarda kuledeki dulun hayeletiyle ilgili hikayeler anlatılmaya başlandı. İnsanlar Sarah'ın son isteği gerçekleşmediği için kulede mum yaktığını söylemeye başladılar. Daha sonraları da bu kulede ışıklar yandığını görenler oldu.

  Çiftin ölümünden sonra, Drish Evi pek çok farklı amaçla kullanıldı. 1906'da, Tuscaloosa İlçe Millet Meclisi, konağı okula binası olarak kullanılmasına karar verdi. 1925'ten itibaren Wrecker Şirketi depo olarak kullandı. 1940'te Southside Baptist Kilisesi konağı satın aldı.

  1995'ten itibaren kiliseye üyelik devamlı azaldı. Sonuda kilise yönetimi Konağı yerel Miras Komitesi'e kiralamaya karar verdi. 2007'ye kadar kilise üyelerinin çoğu tapularını komiteye devretti. Komite konağı onaran ve aslına uygun şekilde restore etti. Ayrıca paranormal araştırmalar için konağın kapılarını açtı.