1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Taoizm'de Ölümsüzlük Arayışı

'Simya' forumunda Rune Mistress tarafından 17 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Taoizm tarihinde ölümsüzlük arayışı iki şekilde ele alınır: Birincisi fiziksel bedenin ömrünü uzatmayı amaçlayan iksirler kullanan dış simyadır. İkincisi ölümsüzlük simyası olarak bilinen ve Üç Hazine jing, qi (chi) ve shen ile çalışmalar yapan, sağlık ve vücudumuzun ölümünden sonra sağ kalan benliğimizle bağlantı kurmamızı sağlayan iç simyadır.

  Birinci ekol fiziksel ölümsüzlüğü yani asla ölmeyen bir fiziksel bedene sahip olmayı amaçlar. İkinci ekoldeki ölümsüzlük farkındalığımızın aktarılması sürecidir. Böylece fiziki beden ölse bile bilinç yaşamaya devam edecektir.

  124.jpg


  İç simya uygulamalarında kişi, qi'yi (yaşam gücü enerjisi) dolaşmayı, jing'i (cinsel enerji) yükseltmeyi ve shen'i (spiritüel enerjiyi) saflaştırmayı öğrenir. Bu uygulamalar sürecinde kişi kademeli olarak ilerler ve aydınlanmaya ulaşır. Süreç ilerledikçe, vücudun fiziksel (veya yin) yönleri tamamen titreşen yang "ışık cismine" dönüşmeye başlar. Vücudunu tamamen ışık haline getirmiş ve vücut bulmayı öğrenen kişi artık bir üstad olmuştur.

  Çeşitli geleneklerde inisiyasyonun ezoterik aşamalarında Taoist ölümsüzlük sürecine paralellikler görebiliriz. Yükselişin farklı bilinç düzeyleri boyunca haritalandırılması içsel bir süreçtir. Fiziksel beden yoluyla tamamen parlamasına başlayarak dönüşüme uğranır. Fiziksel bedenimizizde ruhun yükselmesine izin verirsek bir ışık varlığı olarak yeniden doğarız.

  Taoizmde ölümsüzlük arayışında kullanılan iç simya tekniklerinden biri de Ölümsüz Fetüs'tür. Uygulayıcı ilk önce ruh tohumunu jing / cinsel enerjiye aktararır. Bu mistik birleşme bir çeşit hamileliktir ve ölümsüz fetüs dünyaya gelir.Bu fetüsü beslerken ve büyütürken kademeli olarak ışık bedeni ona aktarılır.eleneksel olarak, bu sürecin toplam yirmi bir yıl süreceğine inanılıyor; beslenmek için üç yıl ve Fetus'u büyütmek için onsekiz yıl. Fetüs büyü yapmak ve başka alemlere yolculuk etmek için kullanılır. Ölümdüğümüzde büyüttüğümüz ruhani beden tüm ruh enerjilerini saklar. Ölmeden önce ölümsüz fetüs yetiştirenler öldükten sonra ruh yolculuklarında ve spiritüel alemdeki çalışmalarında da kullanmayı sürdürebilirler.

  Taoizmde ışık bedenine dönüşmek ve ölümsüz fetüs haricinde de ölümsüzlük uygulamaları vardır. Bunlar genelde kozmik güçlerle bağlantı kurmayı ya da vücuda enerji depolamayı içerir. Demir gömlek olarak bilinen tendonlar ve kemik ilikleri chi enerjisini vücutta depolayabilinecek organlar olarak bilinir. Elbetteki bunun için vücuttaki chi'yi yönlendirmeyi bilmek gerekir. Yine aynı şekilde sekiz enerji kanalı açılabilirse çok derin seviyelerde iyileşme sağlanabilir.Kronik hastalıklar ve atalardan gelen sorunlar çözülebilir.

  Uzakdoğu simyası da Avrupa'da olduğu gibi astroloji ile bağlantılıdır. Beş element, beş gezegen ve beş hayati organ birbiriyle bağlantılı kabul edilir. Vücudumuz beş kozmik kuvvetn dahil olduğu yaşayan astrolojidir. Çin Astrolojisi, bu uygulamalarda sıkça kullanılır. Göksel kuvvetler ve onların ruhlarıyla iletişim kurmak da önemli bir yer teşkil eder.

   
  Son düzenleme: 17 Eylül 2017
Etiketler: