1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Skull & Bones Tarikatı

'Gizli Dosyalar' forumunda Rune Mistress tarafından 2 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Skull & Bones yani Kuru Kafa ve Kemikler Tarikatı New Haven'deki Yale Üniversitesi'nde 1832 yılında William H.Russel öncülüğünde bir grup Yale'li öğrenci tarafından kurulmuş gizli ve dini bir topluluktur.Amerikadaki en güçlü gizli örgüt olarak da bilinir. Skull & Bones dünyanın en güçlü gizli örgütlerinden İlluminati'nin bir uzantısı da olabilir. Skull & Bones'un içinden çıktığı Alman örgütü Adam Weishaupt'un grubunun Bavyera'da yasadışı ilan edilmesinden bir yıl sonra kuruldu. İlluminati gibi Skull & Bones üyeleri de topluluklarından örgüt diye söz eder.

  Skull & Bones Tarikatı.jpg

  Skull & Bones'un kuruluşundan beri 2.500 civarında kişinin gizli gruba kabul edildiği düşünülüyor. Grubun çekirdeğini oluşturan Doğu Heyeti aileleridir.Bunlar Allen, Bundy, Gilman, Perkins, Wadsworth, Phelps ve Lords aileleridir. 18. ve 19. yüzyıldan itibaren Harriman,Davison,Rockefeller, Payne, Pillsbury ve Weyerhauser gibi zengin ailelerde de dahil edilmeye başlanmıştır. Skull & Bones'la Londra Finans çevreleri arasında iletişim sağlayan ailelerde üçüncü grubu oluşturur.Bu grup Warburg,Schiff, Guggenheim ve Meyer ailelerinden oluşur. Skull & Bones'un sahip olduğu en büyük güç dünya politikası üzerindeki etkisiydi.Yüzyılın başlarından beri Amerikan Devleti'nin idaresi Harriman, Bundy, Taft, Stimson, Bush gibi Skull&Bones üyesi ailerlerin elindeydi.

  Skull & Bones'un üyeleri 1800'lerin sonlarında, Daniel Coit Gilman'ın görevli olduğu Yale Üniversitesinde yönetime geldiler.Yale üniversitesinin tüm rektörlerinin bu gruba üye ya da ilişkili olduğu düşünülmektedir. Skull & Bones'un önce maddi destek sağlayarak CIA içinde de etkili olduğu düşünülüyor. Böylelikle CIA içine yerleştirilen üyeler örgüte geniş bir istihbarat sağlamış oldular.
   
  Slipknot ve Anafiel bunu beğendi.
 2. Slipknot

  Slipknot Administratör

  Felaket bir kaynak. İnanılması güç ama dünyayı tarikatlar yönetiyor resmen. Emeğine sağlık bilgilendirici ve faydalı bir makale olmuş. Teşşekkür ederim.
   
 3. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Bir de bunlar uluorta, herkesin bildiği, üniversite kampüsüne yerleşmiş bir ekip. Bir kişi de çıkıp demez mi bu nedir?
   
  Slipknot bunu beğendi.
Etiketler: