1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
    Duyuruyu Kapat

Sembollerin En Derinine

'Kadim Bilgelik' forumunda İns tarafından 5 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Beyler öncelikle merhaba. Pek bir bilgim yok bu konularda. Merak ediyorum sözlük gibi bir kaynak var mi? Yani büyüde farkli semboller kullaniliyor. Üçgeni ele alalim. Ücgenin farkli kültürlerde farkli anlami yok mu? Yani nasil oluyor bu isler mantigini kavrayan yok mu

2. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Şöyle anlatıyım. Evrensel kanunlar var. Buna bağlı olarak sembollerinde güçleri evrenseldir. İnsanlar bu gücü sezer ve algılar. Ancak bu gücün kaynağına farklı kültürler farklı açıklamalar getirir. Üçgen örneği üzerinden gidelim. Üçgenin gücü üçün gücünden gelir. Bu üçün gücünü Romalılar Jüpiter, Mars ve Quirinus üçlemesinden kaynaklandığını düşünür, yunanlılar Hekate'nin üç yüzüyle açıklar. Semboller, Hermetik kanunlar sabittir, açıklamalar farklıdır.

3. En güzeli bir cin cagirip sormak bence. :)

4. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Ciddiysen yanlış bir düşünce. Yanlış ruhani rehberler insanı yanlış yöne sürükler. Çağırdığınız cinin niyetini nasıl biliceksin?

5. İstediğin varligi çağır. sana vereceklerı hiçbir bilginin doğruluk garantisi yok. varlıktan fikir al ama doğru bildiğini yap.kimsenin seni yönlendirmesine izin verme. yoksa köle olursun. Unutmayi bizler içinde tanrı parçacığı olan büyük ruhlariz

6. Doğru yöntemi uygulamadıkça işe yaramayacaktır. he uyguladığında gelen cin mi olur yoksa başka bir şey mi artık söylersin ;) ...
    Benimde kendimi tutamayıp daha sonra ne kadar farklı olaylara yol açabileceğini öğrendigimde baya bir zarar görüp pişman oldumğum bir olay.
    denemeye kalkışılmaması gereken faaliyet bence....
    cemaatçiler tarikatlar cinlerle habarleşme, yani bir şeylerden haber alma yöntemini sık kullanırlar ulûhîyet havası vermek maksadıyla
    insanları tarikat tuzağına düşürmek için cinlerin bır kısmı şimdi ve geçmişe dair doğru haber verebilirler fakak geleçeğe dair kendileride bilgisizlerdir
    bilselerdi tüm cincilerin sayısal loto sonuçlarını önceden öğrenmeleri mümkün olurdu .
    benim sahsi tecrubelerime göre özet olarak Cinlerden insanlara asla dost olmaz hayır gelmez,
    cinleri Huddam veya Hadim ettim sananlarda aslında kendileri cinlerin tuzağına düşmüşlerdir.
    önceden gayet mantıklı bir insan olan bunlarla iletişime geçmeye uğraşıp, böylece yeni şeyler öğreneceğini sanan,
    yığınla kitapları inceleyen birini tanıyorum. kendisi artık şizofreni sınırlarında.
    tedavi olması için elimden geleni yaptım ancak ne dersem diyeyim ya sessiz kaldı ya da beni de cinlerin yönlendirdiğini söyledi.

7. bir de musallat olup da gitmeme sataşma riski var...

Etiketler: