1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Sakral Çakra ( Svadhisthana )

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 18 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör


  Sakral Çakra, cinselliği, kendine saygıyı, hayal gücü, zevkleri ve hayal kırıklıklarını yönetir. Diğer isimleri Swadhistana veya İkinci Çakra'dır. Dövüş Sanatları'nda ise "Hara" olarak bilinir. Swadhistana suçlama ve suçluluk, cinsiyet, güç ve kontrol içeren duyguları yönetir. Bu Çakra, ahlak anlayışının da temelidir. Sacral Çakra aynı zamanda hayal gücünün temelidir. Para ve refahla ilgili düşlerinize etki eder. Kişisel çekiciliğiniz, kontrol modelleri ve toplumsal rolünüz Swadhistana'dan kaynaklanır. Sakral Çakra'daki olası bir dengesizlik, bağımlılık ve samimiyet sorunları olarak ortaya çıkabilir.

  Opening-Sacral-Chakra-1.jpg


  Sakral çakra alt karın bölgesinde bulunur. Etkilediği ana konular yaratıcılık, cinsellik, para, ilişkiler, empati, şevkat, zevk, hareket, değişim, sıcaklık ve samimiyettir. Akış ile gidebilme yeteneğinizi temsil eder. Yaşamınızın ve başarılarınızın keyfini çıkarmanızı sağlar. İlişkili vücut parçaları kalçanız, sırtınız, cinsel organlarınız, mesane, böbrekler, mide, kalın bağırsak, pelvis, apandiks ve vücut sıvılarıdır. Duygusal sorunlar bu alanlarda rahatsızlığa sebep olabilir. Duygularınızı güvenle ifade etme alışkanlığınız yoksa bu tarz problemlerle karşılaşmanız olasıdır.


  Yaşamsal rollerden bıkkınlık, finansal güvenlik ve sosyal statü ile ilgili korkular bu alandaki enerjinin dengesiziğinin sonucudur. Korkularınız, güven seviyeniz, kontrolünüz, öfke, suçluluk ve utanç kişiyi kontrol altına alabilir. Bu alan, yaşamanın günlük yönleri, ilişkide olduğumuz insanlar ve ilişkilerimizin kalitesi ile ilgilidir. Ayrıca sahip olduğumuz her şey, para, ilişkiler ve tutku ile de ilgilidir.


  Sakral Çakra bilinçaltını temsil eder ve zihinsel izlenimlerin bulunduğu bir bilgi deposu olarak düşünülebilir.Başkalarıyla kurduğumuz ilişkiler de bu çakra ile doğrudan ilintilidir. Güçlü bir sakral çakrası olan insanlar bilerek veya bilmeyerek başkalarını kendilerine çekebilirler.


  Svadhisthana Çakra, diğerleriyle nasıl bağlantı kurduğumuzu, ilişkilerimizi nasıl kurduğumuzu ve ne anlama geldiklerini tanımlar. Bu Çakra insanlarda aldığımız ve verdiğimiz yer, başkalarına nasıl karşılık verdiğimiz ve hayatımızda bizi motive eden şey olarak yer alır.. Aynı zamanda üreme, kişinin kendisiyle barışık olması ve hoşgörüyle ilgilidir.


  Sakral Çakra'yı Açma


  Sakral çakra iyileşmesinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorsanız, yapabileceğiniz birçok pratik uygulama var.

  Ay ışığında ve ya suyun yakınında vakit geçirin. İkinci çakrasınızda çok faydalı olur.

  Sanat ve müzikle ilgilenmek sankral çakranı iyileştirecektir. Dekarasyonda çiçekler ve renkler kullanmakta faydalıdır.

  Misk, ylang ylang veya sandal ağacı parfümleri kullanın.Bu bitkileri dekorasyonda da kullanabilirsiniz.
   
Etiketler: