1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Ruh Musallatı

'Paranormal Varlıklar' forumunda PescoVegan tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar. Sormak istediğim bir şey var.

Bir ruhun musallat olup olmadığını nasıl anlarız?

Rüya olup olmadığını nasıl ayırt ederiz?

Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

2. Cinlerin musallat oldukları her kişideki tesiri farklıdır. Nasıl ki bir beyin tümörü herkeste aynı etkileri göstermez. Kişinin vücudunun diğer bölgelerinin sağlamlığına, psikolojik ruh durumuna bağlı olarak kiminde daha az etki gösterdiği gibi cin musallatları da hem kendileri her biri farklı karakterde olduklarından hem de musallat oldukları insanların her biri farklı karakterde olduğundan etkiler değişebilir. Kısacası bu durum musallat olan cine ve musallat olunan insan yapısına göre değişmektedir. Ancak musallatı olan her kişide bir kısım ortak noktalar da vardır. Güçsüz cinlerin etkileri genellikle panik atak hastalarının etkileri gibidir bu nedenle esasen cin musallatı olmayıp psikolojik rahatsızlıkları olan kişiler de üzerimde cin var diye düşünebilmektedir. Cinler’de tıpkı insanlar gibidir, kimi çok güçlüdür kimi padişahtır kimi güçsüzdür kimi serseridir, kimi iyidir kimi kötüdür kimi ciddidir olgundur kimi şımarıktır kimi müslümandır kimi hristiyandır ateisttir vesair… Güçsüz musallatlar üstelikte sadece bir tane ise çok büyük sıkıntılar vermez ve cin’in erkeğine cin dişisine peri denir.

3. Beni uyurken rahatsız ediyorlar. Eğer öyle bir şey varsa tabi ki. Özellikle geceleri odamda bir varlık olduğunu hissediyorum. Bazen kalkmama izin vermiyor. Bir çeşit karabasan gibi. 2 hafta önce ilk kez uyanık olduğum halde, gözlerim açık olduğu halde yerimden kalkamadım. Felç gibiydi. Ve ruhumun çekildiğini hissediyordum. Vücudumda çok büyük bir karıncalanma hissediyordum. Ama ne olduğunu anlayamadım. Psikolojik de olabilir. Net bir şey söyleyemem.

Bu sık sık oluyor ama dediğim gibi, ilk kez uyanıkken felç oldum. Bilincim yerindeydi. Vücudum karıncalanıyordu, ruhum çekiliyordu. Üzerimde sanki beni kucaklayan bir karınca sürüsü vardı.

Evimizde poltergeist vakalarında olduğu gibi eşyalarımız, özellikle de o an aradığımız eşyalarımız kayboluyor. Ya da bıraktığımız yerde değil başka bir yerde ortaya çıkıyor. Ailem normalmiş gibi davranıyor, yani bana pek inanmıyorlar. Bu yüzden artık anlatmamaya çalışıyorum. Somut şeyler de oluyor.

Mesela eşyalar yere düşüp kırılıyor. Rüzgar da olabilir. Dediğim gibi, bilmiyorum. Yazmamın sebebi, çok uzun zamandır oluyor olmaları ve bir sürü tuhaflıkların başıma gelmesi.

4. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Kişilerin bazen söyledikleri veya ettikleri beddua kişinin kendisine farklı şekilde dönebiliyor. Veya etrafında karanlık ruhu olan ve bu tür şeyler ile yakından ilgilenen cevren var ise onun enerjiside seni etkiliyor olabilir.
    Yine ilk ihtimalime bağlı olarak, anlaşamadığın birilerin sana gönderdiği kötü enerjilerde olabilir.
    Bu noktada kendini arındırmayı dene. Bir süre buna devam et ve bak bakalım bir sonuç oluyor mu.

5. Sende nedense çok soğukkanlılık var,bir psikiyatrist'e görünmende fayda var.Ben öyle hissettim.
    Eğer cevap veremezse burada yardımcı olabilirim kendimce.

6. merak ettim ,neden illaki ruh demeni,bunu söylemen kılan nedir acaba ?

7. Aklıma ilk gelen buydu.

8. Tamamen sezgisel olarak anladığım kadarıyla,...
    Fakat sezgiler kullanıldığında kötü bir yorum karar verme ihtimali daha yüksektir.
    Rasyonel düşünce perspektifle yorumlamak daha sağlıklı olur senin açından.
    Paranormal Haller oluyor psikolojik veya psikiyatristlik Vakalarda olabiliyor
    Paranormal ise farklı boyutlarda katmanlarda yaşayan canlıların olduğuna şahsen inanıyorum
    Bilinen dünya boyutlarının ötesinde bulunan faklı varlıklar olamazmı ?