1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Rose Hall'ın Beyaz Cadısı Annie Palmer

'Vodou' forumunda Rune Mistress tarafından 27 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Rose Hall Konağı Jamaika'da Montego Körfezi'nde yer alır. Jamaika'nın en ünlü perili evlerden biridir. Montego Körfezi kıyısındaki muhteşem konak 1700'lü yıllarda inşa edilmiştir.

  Rose Hall'un eski sahiplerinden John Palmer, evle birlikte geniş araziyi şeker tarımı için büyük amcası tarafından satın aldı. Rose Hall, geniş tarlaları ile Jamaika'aki en büyük mülklerden biriydi. Tarlalarda 2000'den fazla köle çalıştığı zamanlar olmuştu.

  Annie Patterson, 1700'lü yılların sonlarında Haiti'de doğdu. Altı yaşındayken hem annesini hem de kızı sarı hummadan kaybetti. Annie'yi bu tarihten sonra dadısı büyüttü. Annie o çocukluğunda ondan büyü ve Voodoo öğrendi. Bu süre zarfında, Haiti karışık çıktı. Köle haline getirilmiş nüfusu isyan ediyordu. Bu savaş sıransında ada beyaz sakinleri için çok güvensiz hale geldi. Annie'nin yetişkinlik yıllarında Haiti'den ayrıldı.

  rose_hall_great_house_jamaica.jpg  John Palmer Annie ile 18 yaşındayken tanıştı. Çift evlenerek Rose Hall'da yaşamaya başladı. Ama ne yazıkki mutlu bir evlilik değildi. John Palmer genç yetim kıza karşı oldukça sert davranıyordu. Annie'nin John Palmer'la olan evliliği, bir gün John'u erkek kölelerinden biriyle cinsel ilişkiye girdiğini gördükten sonra tamamen kötüleşti. John, Annie'yi dövdü. Ama bu ölümcül bir hataydı çünkü John Palmer kısa süre sonra öldü. Annie'nin Jonh'u Vodoo büyüsü yaparak öldürdüğü söylentileri dolaşmaya başladı. Söylentilere rağmen Annie cinayetle suçlanmadı ve mülk ona miras olarak kaldı.

  John öldükten sonra Annie'nin, erkek köleleriyle adı anılmaya başladı. Annie söylentileri bitirmek için yeniden evlendi. Sonraki iki kocası da gizemli bir şekilde öldü. Rose Hall'in bahçesindeki üç palmiye ağacının altına kocalarının gömüldüğü anlatılır.

  Rose Hall mülkündeki köleler Annie'yi hor görmeye başladılar çünkü kocalarının gizemli ölümlerine karıştığını biliyordu. Kölelerine içok kötü muamele eden, acımasız bir hanım olarak nam saldı. Annie, Takoo isimli bir başka siyah köle ile ilişkiye girdi. Ancak Takoo'da Annie gibi bir büyücüydü. Obeah öğrenmişti. Efsaneye göre Takoo Annie Palmer'ı kara büyü ile öldürdü.

  Annie mezara gömülürken yerel halk ruhunun mezarda kalması için mühürlenmesi gerektiğini savundu. Ancak ayin asla tamamlanamadı. Efsaneye göre Annie Palmer'ın ruhu hala Rose Hall'da dolanıyor. Annie'nin tarlalarda at sürerken ya da konağın balkonunda gördüğünü iddia eden pek çok kişi oldu.

  Annie Palmer'ın öldüğü yıllar Jamaika'da köle ayaklanmaları çıkmıştı. Ayaklanma sırasında Rose Hall mülkü yıkıma uğradı. Aradan geçen 100 yılın ardından mülk Michele Rollins ve kocası John Rollins'in tarafından 1960'da satın alındı.


   
Etiketler: