1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Reenkarnasyon

'Deneysel Spiritüalizm' forumunda PescoVegan tarafından 3 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Merhaba. Araştırdım ama sitede reenkarnasyonla ilgili bir şey bulamadım. Bilgilendirir misiniz lütfen? İslam'da ve Hristiyanlık'ta reenkarnasyon, yada her hangi bir inançta. İlgili bir kitap da varsa yazarsanız sevinirim. Bir de bizzat deneyimi olan var mı?

2. Ekteki kitap sorularınızın birkaçına cevap verebilir,Sevgi ve Saygılarımla

3. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

bir türlü inanamıyorum açıkcası reenkarnasyona.

vakog bunu beğendi.
  4. Aynen
    aklıma oğlu cinayete kurban giden bir italyan hakimin oğlunun ruhu ile iletişime geçip cinayetin faillerini öğrenmek için birbirinden heyecanlı bir sürü maceradan sonra,
    bunun tamamen zihin okuma kabiliyetleri olan bazı varlıkların yalanlarından aldatmacalarından ibaret olduğunun sonucuna varmıştı kıtabında onu hatırlattı...

Son düzenleme: 17 Şubat 2017
  5. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

tek bir dinde değil bir çok dinde de doğru bilinmeyen bir konu aslında. ölmüş ve bedenden çıkmış ruhun başka bir bedene girip hayat bulması bana sadece film sahnelerini aklıma getiriyor. reeankarnayon yaşadığını idda edenlerin de aynı bölgeden çıkıyor olması da ayrı bir şüphe uyandırıyor. mantıklıda gelmiyor açıkcası.

6. Öyle bi şüpheniz varsa eğer, zihin okuyan varlıklara da şüpheyle yaklaşmanız gerek. Bu kanıtlanmış mı ki? Ha eğer derseniz denenmiş kanıtlanmış, reenkarnasyon da denenmiştir. Hiç kimse gerçeği tam olarak bilemez.

7. zihin okuyan varlıklar bunlar genelde Hüddam ,haddim, cinler vb denilen gibi varlıkların aracılığı ile oluyor ve bunların amaçları insanları saptırmak
    ben ve bir çocukluk arkadaşım epeyden beri hipnoz ile de ilgileniyoruz ,arkadaşım hipnozun reenkarnasyon yönü ile ilgilendi uzun zaman bazı seanslarına bende katılıyordum
    aynı kişileri hipnoz ediyordu o kişiler hipnoz seanslarında her seferinde geçmişteki hayatlarını anlatıyorlardı örneğin birseferinde çiftçi,ötekinde seferinde radyo televizyon tamircisi,başka sında inşaaat ustası ...kadınlarda aynı bir hayatında henşire,öteki hayatında sekreter,ötekinde ev kadını,hatta hayat kadını
    arkadaşımın sorularına da dengesiz, tutarsız, mantıksız cevaplar alıyordu, o da reenkarnasyon bazı Zihinsel dengesiz varlıkların saptırmacalar aldatmacalarından ibaret olduğu kanaatine varmıştı
    Bu kanıtlanmış mı ki diyorsun kanıt için onları görebilmemiz gerekiyor evvela insanlar her şeyi hala üç boyutluğu aşamadıkları için o varlıkların da olduklarını kanıtlaya bilmeleri zor, ama sanıyorum pekte uzun olmayan zamanda bu varlıkları cihazlar aracılığı ile de görebileceğiz
    şahsen bence aslında o cihazlar mevcut ama devlerler istibaratları için kullanıyorlar gizli tutuyorlar ...

8. Reankarnelerinden birini hatırlayabilmen için hem eski hayatında yani hatırlamak istediğin hem de şimdiki hayatında en azından % 30 ile 40 arasında bir enerjiye sahip olman gerekli

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Ocak 2018
  9. Reenkarnasyon hususunda geçenlerde bir makale okudum bir tane araştırmacıya göre insan doğduğunda hemen bir rahmani bir de seytani karim verilirmiş bu karimlar rahmani olan insana iyiliğie,şeytani olan kötülüğe yönlendirmeye uğraşırmış bunlar çok uzun ömürlülermiş 1000-1500 yıl ,insan öldüğünde başka yeni doğan birisine geçerlermiş
    seytani olan veya kötülüğe yönlendirmeye çalışan bazı geçmişteki karimlik yapmış olduklari kişilere sanki onların eski hayatıymış gibi görütüler verirlermiş ...ne kadar doğru bilmiyorum ama baya mantıklı geldi bana,
    bu hususta neler dersiniz merk ettim