1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Psikometri

'Paranormal Yetenekler' forumunda Slipknot tarafından 30 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Slipknot

  Slipknot Administratör

  Bugünkü makalemizde psikometri kavramını yakından tanıyacağız. İlk önce bilinmesi gereken Psikometri’nin metapsişik alanında kullanılan bir kavram oluşudur. Psikometrinin tanımına gelecek olursak, bir nesneye dokunarak geçmiş zaman içerisinde, o nesneye dokunmuş kişi ya da kişiler hakkında bilgi edinebilme işlemine psikometri diyoruz.

  Psikometri alanında birçok araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırmalardan yapılan gözlemlere göre, psikometri denemelerinde en iyi netice metal eşyalar üzerinde alınmıştır.

  Psikometri alanında örnek verecek olursak, paranormal yeteneklerle kapalı zarftaki mektupları okuyabilme yeteneği olan insanları düşünebiliriz. Bazı insanlara doğuştan verilen bu özel yeteneklere çalışmalar yaparak ve pratik yöntemler uygulayıp yoğunlaşarak bizler de sahip olabiliriz.

  Günümüz internet dünyasında psikometri ile ilgili dokümanlar genel olarak yüzeysel olarak ele alınmıştır. Aynı zamanda psikometri kavramı psikolojinin bir alt dalıdır da. Psikoloji alanında davranışın ölçülmesi ve değerlendirilmesi ile ilgilenen psikoloji alt dalıdır.

  Aynı zamanda psikoloji alanında psikometri ile günlük yaşantımızın her anında karşılaşmamız mümkündür.
   
  Anafiel bunu beğendi.
Etiketler: