1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Paranormal Yetenekler

'Paranormal Yetenekler' forumunda Rune Mistress tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Telepati : Başka insanları beş duyu harici algılamaya ve onlarla duyular dışı iletişime geçebilmeye denir. Genellikle bir düşüncenin bir kullanıcıdan diğerine aktarılması şeklinde uygulanır.Kişilerle zihinsel bağlantı kurma ve varlıklarını, temel bilgilerini algılama telepatinin en çok kullanılma alanıdır.İleri düzeylerde ise akıl kontrolü, kitle manipulasyonunda da kullanılır.

  Durugörü : Duyu ötesi algı kapsamına giren bir yetenektir. Kişi geçmiş ve gelecekten görütüler görür. Uzaktaki olayları, aura ve çakraları da görmek durugörü yeteneğine sahip kişiler için mümkündür.Yüzyıllardır yaygın olarak kullanılan bir yetenektir. En çok uygulanan tekniği kristal küre yardımı ile görüntüler görmektir.Üçüncü gözü açık olan kişilerin durugörü yeteneğine sahip olduğu düşünülmektedir

  Astral seyahat : Bilincin fiziki bedenden ayrılıp astral-ruhani boyutlarda dahi olmak üzere seyahat etmesidir.Kişi beden dışı deneyim sırasında sadece fiziksel düzlemde hareket ediyorsa bu daha çok Mental-Projection olarak geçer. Bu teknikte uzmanlaşmış kişiler geçmiş ya da gelecek hakkında da bilgi alabilir. Binlerce yıllık geçmişi olan şaman ve cadılar tarafından da uygulanan bir tekniktir.

  Telekinezi : Zihin yoluyla nesneleri hareket ettirme gücüne denir. Aslında her insanda az çok bulunan bir yetenektir.Çünkü beyin gücü ya da psişik enerji, siz ne ad verirseniz, her insanda bulunur.Hatta kendi hayatınızda bilinçsizce kulanmış olmanız çok olasıdır.Konsantrasyonu kuvvetli kişiler bu alanda daha çabuk başarı gösterir.Telekinezinin pek çok çeşidi vardır:

  Pyrokinezi:Zihin gücüyle nesneleri ateşe verme ve ateş kontrolü

  Aerokinezi:Beyin gücüyle rüzgar oluşturma ya da rüzgarın yönünü değiştirme.

  Terrakinezi: Beyin gücüyle toprağı kontrol etme.

  Hidrokinezi: Sıvı haldeki maddelere kontrol etme

  Elektrokinezi: Elektriği kontrol etme ve yönlendirme.

  Biyokinezi: Psişik enerji kullanarak kişinin kendi vücudu üzerinde değişiklik yapması.Örneğin göz rengi değiştirme

  Fotokinezi: Işığa hükmetme, ışığı bükme.

  Lunarkinezi:Negatif enerji kontrolü ve psişik saldırıda kullanımı.

  Chronokinezi: Zamanı hızlandırma ve yavaşlatma,zamana etki etme.

  Nekrokinezi: Telekinezi kullanarak öldürme.

  Vitakinezi: Tedavi'de telekinezi kullanımı.

  Magnokinezi: Manyetik alan kontrolü.

  Bilokasyon : Aynı anda birden fazla yerde olabilme yeteneği.Azizler ve kutsal kişilerde olduğu düşünülür.

  Psikometri : Nesnelere bakarak ya da dokunarak onların geçmişini, geleceğini ve enerjisini okuyabilme yeteneğine denir. Bir nesneye dokunulduğunda kişi ve nesne arasında bir kanal kurulur.Bu kanal üzerinden bilgi alınır.Uzmanlaşması zaman ve çalışma isteyen bir yetenektir.

  Empati : Duyguları, hisleri, arzu ve istekleri algılayabilme yeteneğidir.Telepati ile de bağlantılırdır.Başarılı bir empat başkalarının duygularını kolaylıkla tanımlayabilir.Başarılı bir empat başka kişilerin duygularını da etkileyebilir.

  Önsezi : Olayları daha gerçekleşmeden bilme yeteneğidir.Pek çok şekilde gerçekleşir:Rüyalar,hisler ve görüntüler...


  Duruişiti : Kişinin psişik kanallarla sesleri algılamasıdır.Bu yeteneğe sahip kişiler geçmiş ve gelecekten sesler duyabilir.Duruişiti diğer boyutlard an da gelen sesleri duymaya yardımcı olur.Kişi hayalet ve çeşitli ruhani varlıkları da duyabilir.Durugörü ve duyu ötesi algı ile bağlantılı kabul edilir.


   
  Anafiel bunu beğendi.