1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Necromancy

'Okültizm' forumunda Rune Mistress tarafından 21 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Necromancy kelimesi Yunanca ölü beden ve kehanet sözcüklerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Nigromancy,nagomancy ve özellikle latin yazarlar tarafından kullanılan nigromantia bu kelimenin değişik versiyonlarıdır.Necromancy ile uğraşan kişilere necromancer denilir.Jon Dee, Edward Kelley,Eliphas Levi ünlü necromancerlardır.

  Bu uygulama alanında çalışanlar gelecekten bilgi alamak için ölülerin ruhlarını çağırır ve iletişim kurar. Necromancy genel olarak cadılar ve büyücülerin kullandığı kehanet metotlarından biri olarak kabul edilir.


  kundalini.jpg

  Necromancy'nin Antik Yunan, Roma ve Pers toplumlarında kulanıldığını biliyoruz.Yunan Tarihçi Strabo necromancy çalışmalarının kökeninin Pers toplumu olduğunu söyler.Necromancy kahinler, majisyenler ve okültistler tarafından ortaçağda ve rönesans döneminde de uygulanmıştır.İki şekli vardır birincisi hayalet çağırarak bilgi alma, ikincisi ceset parçaları ile bakılan fallar.İki tekniğinde amacı gizli bilgileri elde etmektir.

  Ölüleri çağırma işleminden önce necromancer dokuz günlük bir hazırlık sürecine girer.Meditasyon ve özel bir diyet uygular.Özel hazırlıklar tamamlandıktan sonra necromancer, gece yarısı mezar alanına gider.Daha önce açılmış mezarın etrafına çemberini çizer ve uygun büyüleri okumaya başlar.Mezardaki tabutu açar ve ölüye üç defa dokunur.Sonra da ölüye tekrak bedenine dönmesini emreder.

  Ruh necromancer'a memnun olacağı bilgileri verdikten sonra, necromancer ruhu ebedi uykusuna geri gönderir.Bu işlem bittikten sonra cesedin tekrar uyanmaması için önlem alınır ve hızlıca gömülür.

  Günümüzde necromancerler bu geleneksel metotdan daha çok ruh çağırma'yı tercih etmekteler.Bu sefer işlem bir kişi öldükten sonra 12 ay içerisinde yapılıyor.Ayrıca necromancy'nin ölülerin gölgelerine bakılarak yapılan Sciomancy adlı bir türü de vardır.
   
 2. Anafiel

  Anafiel Süper Moderatör

  Ruh çağırmak ve büyü yapmak her zaman risk taşımıştır. Bu olayda da tehlike varmıdır?
   
 3. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Zaten bu çok üst düzey bir teknik, çok az kişi bu aşamaya ulaşabilir, ötekiler dener başaramaz. Yani demek istediğim doğaüstü bir valıkla temas kurmayı başarırsan evet tehlike vardır. Ama bu olayı gerçekleştirecek kadar usta bir büyücü durumla başa çıkabilir diye düşünüyorum, burda en önemli tehlike ölünün tekrar kalkması ve ona dair önlemler alınıyor ritüel bittiğinde.
   
  Son düzenleme: 22 Nisan 2016
Etiketler: