1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Mesleğinizde Başarılı Olmak Için Doğal Taşlardan Yararlanın

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 21 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Doğal taşların çok çeşitli özellikleri vardır ve hayatımızı pek çok alanında kullanabiliriz. Bu yazımda çalıştığınız alana göre başarılı olmak için hangi taşı kullanmanız gerektiğinden bassetmek istiyorum. Aşağıdaki taşların zihinsel, duygusal ve fiziksel yararları vardır ancak bu yazıda sadece iş hayatında yararlı olacak taşlardan bassetmek istiyorum.

  İş Adamları İçin

  Akik

  Akik ya da Agat içerisinde pek çok mineral bulunan, doğada çok fazla çeşidi olan bir taştır. Çok güçlü bir iyileştirici etkisi olduğu gibi taşıyana maddi başarı getirmesiyle ünlüdür. Cesareti artırır, akıl ve mantığı geliştirir, canlılık verir, tembelliği ortadan kaldırır. Negatif tesirleri uzaklaştırır, koruma sağlar. Kendine güveni geliştirerek iş yaşamında ve sosyal hayatta başarılı olmayı sağlar.

  Aventurin

  Aventurin, sanş ve yeni fırsatlar taşıdır. Fiziksel güç ve canlılık da verir. Morali yükselten, depresyonu önleyen, sevinç ve neşe getiren bir taştır.

  Topaz

  Topaz taşı, hayatın pek çok alanında faydalı olan güçlü ve etkili bir taştır .Bu faydalarından birisi de bolluk ve bereket getirmesidir. Zihin açıklığı vermesi, zekayı geliştirmesi ve cesaret vermesi sebebiyle de mesleğinizde başarılı olmaya yardımcı olur


  Cesaret ve fiziksel güç için:

  Jasper

  Kişinin fiziksel direncini artırarak sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar. Bağımsızlık ve cesaret hissini geliştirir. Tüm çakralarınızı dengeler, çok etkili bir şifa taşıdır.

  Kaplangözü

  Kaplangözü cesaret ve bağımsızlık taşıdır. Amaçlarınıza ulaşmanız için gereken azim ve dayanıklılığı sağlar. Kabuslardan, nazardan ve negatif tesirlerden korur. Özellikle koruma özelliği yüksek bir taştır.

  Güneş Taşı

  Güneş taşı, canlılık ve dayanıklılık verir. Hayat gücünü yükseltir, yorgunluk ve bitkinliği ortadan kaldırır. Cesaret ve özgüven verir.


  Zihni Geliştirmek ve Entellektüel Birikimi Arttırmak için

  Ametist
  Ametist taşı yüzyıllardır odaklanma ve bilgelik için kullanılan bir taştır.

  Safir
  Safir taşının pek çok çeşidi vardır. Renklerine göre pek çok zihinsel yetenek geliştirirler. Sarı safir kişiye bilgelik ve irfan verir. Yıldız safir net bir görüş açısı sağlar, bilgelik verir. Beyaz safir algılama gücünü geliştirir, odaklanmaya yardımcı olur.Pembe safir problemleri çözme yeteneği verir.

  Turmalin

  En etkili şifalı taşlardan biri olan Turmalin taşının zihni güçlendirici özelliği de bulunmaktadır. Sezgileri güçlendirir ve tahminlerin doğru çıkmaya başlar


  Yaratıcılık için ve Hayal gücünü Geliştirmek için:

  Lal taşı:

  İçimizdeki pozitif enerjiyi açığa çıkaran lal taşı, hayal gücümüzü de geliştirir. Kolye olarak kullanıldığında hem size hem de karşınızdakine pozitif enerji verir.

  Krizoberil

  Krizoberil taşı hayal gücü ve yaratıcılığı arttıran bir taştır. Aynı zamanda hoşgörü ve cömertlik duygusunu geliştirir.

  Dumanlı Kuvars

  Dumanlı kuvars hayalleri gerçeğe dönüştürmek için gerekli pozitif enerjiyi sağlar. Kişinin yeni deneyimlere açık olmasını sağlar.

  İletişim Yeteneğini Gelişmesi İçin:

  Mavi Safir:

  Mavi safir çevremizdeki insanlarla iletişimimizi arttırdığı gibi kendimizi ifade etme yeteneğimizi de geliştirir.

  Lapis lazuli

  Lapis taşı hem zihni açan hem de iletişim yeteneğini geliştiren bir taştır. Düşüncelerinize zenginlik katar, kendinizi iyi ifade etmenizi sağlar, kararlarınıza netlik kazandırır.

  Akuamarin Taşı

  Akuamarin taşı, kendi duygu ve düşüncelerimizi açıklayabilmek için cesaret, doğru ifade edebilmemiz için de etkileyici konuşma yeteneği verir.

   
  Son düzenleme: 21 Ekim 2016
 2. Anafiel

  Anafiel Süper Moderatör

  İnsanın tüm taşları alıp takıp takıştırası geliyor. :D
   
  Rune Mistress bunu beğendi.
Etiketler: