1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Melek Majisi

'Maji' forumunda Rune Mistress tarafından 18 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Çağırma ritüellerine(conjuration) baktığımızda, melekler, daemonlar, cinler, devalar, periler ve element, gezegen ve yıldızların kişileştirilimiş halleriyle iletişim kurma ve kontrol etme amacı taşıdığını görüyoruz.

  Orta çağda davet (evocation) ritüelleri üzerine pek çok kitap yazıldı. Bu kitaplar doğaüstü güçleri, melekler gibi, çağırma üzerine ayrıntı bilgi vermekteler. Ayrıca insandaki iç kuvvetlere e oldukça vurgu vardır. Bu kitapların çoğu grimoire olarak bilinir.Bu adlandırma çok da yanlış sayılmaz pek çok grimoire davet ritüellerine yer verir.


  giant-quartz-crystal-cluster.jpg

  Bugün meditasyon,nefes egzersizleri ve mantralar çok yaygınlaştı.Bunu üstün bir biliçle bağlantı kurmak amaçlı yapıyoruz.Aynı şekilde koruyucu meleklerle iletişime geçmenin yollarının anlatıldığı pek çok kitap basılmakta. Aslında asırlardır kayıp olan antik bilgelikleri yeniden keşfetmekteyiz.

  Book of Enoch, bazı melekleri galaksilerin ötesine uzanır şekilde tarif etmekte.Onlar tanrı tarafından yaradılış anında yaratılan yedi büyük melek. Bugünki bilgimizle bu anlatılanların kozmik güçlere işaret ettiğini söyleyebilir miyiz? Yani melek çağırma ritüelleriyle evrendeki kozmik güçlerler iletişim kurabiliriz.
   
Etiketler: