1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Matthew Bellamy

'Biyografiler' forumunda Rune Mistress tarafından 27 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Matthew James Bellamy ya da kısaca Matt Bellamy, ünlü İngiliz gurubu Muse'un baş vokalistidir. Aynı zamanda gitarist, piyanist ve söz yazarıdır. Grubula birlikte Matt Bellamy, toplam yedi stüdyo albümü yayınlamıştır.

  Matthew James Bellamy 9 Haziran 1978'de, İngiltere'de Cambridge kentinde doğdu. Çocukluğunda ailesi İngiltere'nin güneyindeki Devon'a taşındı. Babası George Bellamy, “The Tornadoes” adlı ünlü bir müzik grubunun gitaristiydi. The Tornadoes, ABD listelerinde şarkıları bir numara olan ilk İngiliz grubuydu.

  Matthew'un anne ve babası o çocukken boşandı. Kardeşi Paul'la birlikte anneleri tarafından yetiştirildi. Piyano dersleri almaya altı yaşında başladı. Ancak, sadece 12 yaşından itibaren müziğe büyük ilgi duymaya başlandı.

  GettyImages-483299210.jpg

  Matthew Bellamy gençliğinde birkaç müzik grubunda çaldı. En sonunda “Gothic Plague” adlı bir gruba katıldı. Yaşlı üyelerden bazıları ayrıldıktan sonra gruba yeni üyeler aldılar ve ismini “Rocket Baby Dolls” olarak değiştirdiler. Ünleri arttıktan sonra daha profesyonel bir isim kullanmaya karar verdiler ve “Muse” ismini seçtiler.

  Muse grubunun ilk stüdyo albümü “Showbiz” ortalama bir başarı elde etti. Muse asıl çıkışını “Absolution” ve “The 2nd Law” gibi albümleriyle elde etti. Muse grubu ilerleyen yıllarda da başarısını sürdürdü.

  Matt Bellamy'nin yazdığı şarkı sözleri genelde dünya meseleleri, kıyamet, din, uzay ve teknoloji üzerineydi. Şarkılarının birçoğunda özgürlüklerinden yoksun, totaliter bir hükümetin altında yaşayan insalardan ve distropik bir gelecekten bassediyordu.

  Yakışıklılığıyla dikkat çeken Matt Bellamy pek çok derginin en seksi yıldızlar listelerinde yer aldı. Gigwise'ın glemiş geçmiş en İyi 50 Gitarist listesinde 19'uncu sırada yer buldu. NME dergisinin tüm zamanların En Büyük Rock Kahramanları listesinde 14. sırada yer aldı.

  Muse grubu iki defa En İyi Rock Grubu dalında Grammy kazandı. Bunun haricinde Matthew Bellamy ve grubu kiki Britt Ödülü, beş MTV Avrupa Müzik Ödülleri ve dört Kerrang kazandı.

  Matt Bellamy dokuz boyunca İtalyan psikolog olan Gaia Polloni ile bilikteydi. Bellamy ve Polloni 2009 yılında ayrıldı. Aynı yıl Bellamy ünlü oyuncu Kate Hudson ile çıkmaya başladı. Bellamy ve Hudson Nisan 2011'de nişanlandılar. Üç ay sonra oğulları Bingham Hawn Bellamy dünyaya geldi. Bellamy ve Hudson Aralık 2014'te ayrıldılar. Bellamy 2015'te Amerikalı model Elle Evans ile çıkmaya başladı.,

  Matthew Bellamy Muse grubuyla birlikte müzik çalışmalarına devam etmektedir. Muse grubu dünya çapında üne sahiptir ve Bellamy İngiltere'nin en popüler müzisyenlerindendir.