1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Manipura Çakra ( Güç Merkezi )

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 18 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Üçüncü Çakra, olan Mide Çakrası, Solar pleksus Çakrası ya da Sanskritçe'deki ismiyle Manipura Çakrası olarak bilinir. 'Mani' inci ya da mücevher anlamına gelir, “pura” ise şehir demektir. "Mücevher Şehri" anlamına gelen Manipura Çakra, her insanda iyilik hali, netlik ve sağ duyudan sorumludur. Üçüncü Çakra'yı “Güç çakrası” olarak da adlandırılır. Kişinin kendine güveni, öz disiplini ve hedeflere ulaşma becerisi bu çakrayla ilgilidir.

  Manipura çakra, kaburga kafesinin altıdaki boşlukta bulunur. Bu çakra Sarı renk ile ilişkilidir. Sarı, enerjiyi, zekayı ve bir kişinin Ateş ve Güneş ile olan bağlantısını simgeler. Anahtar kelimeleri "kişisel güç" ve "benlik saygısı" dır. Manipura Çakra fiziksel bedende mideyi, karaciğeri, kalın bağırsakları, pankreasları ve ayrıca gözleri ve yüzü etkiler.

  Alt ve üst çakralardan gelen enerjiler Manipura çakradan geçer. Manipura çakra aynı zamanda duygusal kalıcı tohumları içerir. Manipura çakra irade merkezini de içerir. Bir kişi, alt doğanın dürtüsüne kapılma ya da üst doğasının çağrısına cevap verme seçeneğine sahiptir.

  Manipura Çakra Dengeli Olduğunda

  Sağlıklı bir manipura çakrasına sahip birinin genellikle kim oldukları ve nereye gideceği konusunda net bir fikirleri vardır. Kendilerine değer verir ve kendine güven duygusu taşırlar. Bu nedenle, istediklerini elde etmede ve hedeflere ulaşmada kararlı ve etkili olurlar.

  Sağlıklı ilişkiler kurarlar ve genellikle liderlik pozisyonlarına yükselirler. Bunların hepsi eşit, sürdürülebilir ilişkilerdir.

  Dengeli bir Manipura çakrası olan insanlar genellikle sağlıklı bir sindirim sistemi, bağışıklık sistemi ve kas sistemlerine sahip olurlar. Büyük alerjiler, hipertansiyon, diyabet veya adrenalin bezi bozukluklarından arınmış olma eğilimindedirler.

  Manipura Çakranın Dengesiz Olması

  Manipura Çakranın dengesizliğinin başlıca nedenlerinden biri olumsuz duyguların bulunmasıdır. Stresli bir ortamda daha da artmaktadır. Manipura çakrasının sıkışma nedenlerinden biri de kişi olumsuz duygulara sahip olup onları ifade edememesidir.

  Öfke, Manipura çakrasında düzensiz titremeye de neden olur. Bu, diyaframın bozulmasına neden olur ve sığ nefes almaya neden olur. Öfke ve kaygı gibi olumsuz duygular, enerji vücudu istikrarsızlaştırarak fiziksel bedeni her türlü hastalıktan etkilenebilir hale getirir.

  Manipura Çakra'nın İyileşmesi İçin

  Manipura çakrasını temizlemekye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yapabileceğiniz birçok pratik fikir var:

  Kuvvet istiyen bir spor yapın. Spor müsabakalarına katılın.

  Dış görünüşünüze zaman harcayın.

  Bir hedef belirleyin ve uygulanabilir adımlara ayırın. Her adımı bitirmek için bir zaman çizelgesi yapın. Hedefinize zamanında ulaşabilmeniz için zaman çizelgenizi takip edin.Birşeyleri başaramak ve kendine güzen manipura çakra için önemlidir.

  Size hoş gelen sarı tonlarını odanızın dekorasyonuna ekleyin. Bu çakranıza enerji verecektir.
   
  Son düzenleme: 19 Ocak 2018
Etiketler: