1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Majisyen Abra-Melin

'Maji' forumunda Rune Mistress tarafından 10 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Yahudi Abraham (1362-1460) Almanya'da, büyük olasılıkla daha çok Wurzburg'da yaşayan, ciddi ve önemli bir majisyendi. Onu, Paris'te Arsenal Kütüphanesi'nde saklanan bir elyazmasından biliyoruz. Elyazması Fransızca'ydı ve ibranice'den Fransızca'ya çevrildiği sanılır. S. L. Macgregor Mathers tarafından Fransızca'dan da ingilizce'ye çevrilmiştir. Abraham'in, birine Kutsal Kabala bilgisini, diğerine ise majilerini aktardığı iki oğlu vardı. Elyazması ikincisini ele alır. ilk bölümü Abraham'ın yolculuklarını ayrıntlıarıyla anlatır ve Doğu Avrupa'da, Arabistan'da ve Mısır'da birçok ustadan eğitim aldıktan sonra, sonunda Mısır'da Abra-Melin'in eğitimiyle nasıl gerçek sanatı öğrendiğini açıklar. Ayrıca Abraham'ın, maji yoluyla birkaç ünlü kişiye nasıl yardımcı olduğunu anlatır. İmparator Sigismund'un evlenmesini ve dost bir ruhun ona hizmet etmesini sağladı. Kralığı işgal edilirken, Saksonya Prensi Frederick' e yardımcı oldu. Warwick Kontunu, ölüm tehlikesi altında, bir ingiliz cezaevinden kurtardı. Eski papa XXIII. John'u (1410-1415'te görevdeydi) yargılayan Constance Konseyi'nden kurtardı.

  [​IMG]

  El yazmasının ikinci ve üçüncü bölümleri, birçok yönden tuhaf alan majik yöntemleri anlatır. Aralarında dört prens Lucifer, Leviathan, Satan ve Belial) ve sekiz alt prense (Astarot, Magot, Asmodee, Belzebud ,Orien, Paimon, Ariton ve Amaimon) vesayısız yardımcılarından oluşan, geniş bir kötü ruh topluluğundan yararlanır. Ancak, majinin yalnızca iyi amaçla kullanıllması gerektiğini söyler ve bu iblislerin görünebilir gelişlerine hazırlanmak için, kalabalık bir topluluk oluşturacak kadar iyi melekler ve iblislerle başa çıkmak için gerekli önlemleri almasını sağlayan kendi Koruyucu Kutsal Meleğini çağırır. Koruyucu Meleğin yardımını almaya hazırlanmak için ıssız bir yere gider, inzivaya çekilir ve bir tapınağın içinde bir sunak hazırlar. Burada, ruhların geldiği, çatısız bir teras ya da balkona açılan bir pencere vardır. Lambalar, tütsü ve bir meleğin üzerine yazılar yazdıgı gümüş bir levhayı kutsamak için kutsal yağlar kullanır. Majisyen, kollu beyaz bir keten gömleğin üzerine,kollu koyu kırmızı ya da kırmızı ipekten bir cüppe giyer. Bir kuşakla sarınır,taç ya da piskoposluk tacı takar ve elinde bir değnek tutar. Levhayı sunağa yedi yaşından küçükk bir çocuk taşır.

  Yalnızca iyi maji yapılması gerektiğini sürekli yinelemesine karşın, Abraham geçmişte olan ve gelecekte olacak olan olayları bilebilmek, öngörü sahibi olmak, dost ruhlardan yararlanmak, fırtınalar koparmak, havada uçmak, kendini ve başkalarını hayvana dönüştürmek için neler yapılması gerektiğini anlatır. Yaptıklarının bütünüyle maji olduğunun anlatılmasını istediği için, kötü amaçlarda kullanılabilecek ruhlardan yararlanmaz.
   
Etiketler: