1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
    Duyuruyu Kapat

Majikal Güç Uyandırmak İçin Doğal Taşlar

'Kadim Bilgelik' forumunda Rune Mistress tarafından 8 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki taşlar ve kristallerin işe yaraması için temizliği ve yüklenmesi doğru yapılmalıdır. Ayrıca piyasada çok sayıda sahte taş bulunmaktadır.Çoğu satıcı da ürünün gerçek olup olmadığını bilmez. O yüzden taşınızı kesinlikle güvenilir yerlerden temin edin.

Aytaşı : Maji, büyü ve mistisizm ile çalışan kişilerin yüzyıllardır kullandığı bir taştır.Özellikle dolunayda etkisini arttırır.

Labradorit : Alın çakrasında kullanıldığında altıncı hissi, boğaz çakrasında kullanıldığında telepati yeteneğini arttırır.Ayrıca bu taş astal seyahat çalışması yapanlar içinde faydalıdır.

Selenit : Meleklerle çalışan ve meleklere kanallık etmek isteyenler için çok faydalı bir taştır. Üst çakraları açarak ruhani gelişim sağlar.

Merlinit : Maji ve büyü çalışan insanlara en fazla faydası olan taşlardan biridir.Tarih boyunca pek çok ünlü büyücü bu taşı kullanmıştır.

Akuamarin :Çok eski zamandan beri majikal güce sahip olduğuna inanılan ve özellikle denizciler tarafından tılsım olarak kullanılan bir kritaldir.Kahin taşı olarak da bilinir ve kehanet çalışmalarında kullanılır.Değerli taş kategorisine girdiğinden piyasada genellikle sahteleri satılmaktadır.Bu yüzden özellikle güvenilir bir yerden alınmasını tavsiye ederim.

Ametist : Negatif enerjiyi dönüştürür, sezgi gücünü arttırır.Taç çakra için faydalı olduğundan üst bilinçle bağlantı kurmamızı sağlar.

Stilbit : Meditasyon sırasında yüksek bilince ulaşmanız için size rehberlik eder. Sezgileri güçlendirir.

Jasper : Eski çağlarda hava olaylarını kontrol etmek gibi güçleri olduğuna inanılan kutsal bir taştır.

Prehnit : Şifa çalışmaları yapanlar için faydalı bir taştı.Sezgi gücünü ve feraset yeteneğini arttırır.

Kristal Kuvars :Şifa gücü çok yüksek bir taştır.Enerji programlama ve yönlendirme çalışmalarında da kullanılalır.

Obsidyen : Koruyucu tılsım olarak kullanılan bir taştır. Eski zamanlarda kahinler tarafından da kullanılmıştır.

Rutil Kuvars :Ruhani gelişim ve aydınlanma sağlayan, astral yolculuğa çıkmaya yardım eden bir taştır. Aurayı temizler ve arındırır.

Mavi Topaz : Boğaza yakın taşındığında telepati yeteneğini arttırır.

Apofilit : Durugörü yeteneğini güçlendiren bir taştır.Vizyon çalışmalarında tercih edilir.

Safir : Yüzyıllardır krallar ve imparatorlar tarafından tılsım olarak kullanılan bir taştır. Sezgi ve psişik yetenekleri arttıran bir taştır.Kozmik farkındalığı da arttırdığına inanılır.

Kalsit: Kalsit, maji'de çok kullanılan bir taştır. Sebebi öte alemlerle bağlantı kurmamıza yardımcı olmasıdır. Ruhani rehberlerle iletişim kurmamıza olanak sağlar. Peri krallığını görmeye yaradığından Faery Magick ile ulaşanlar tarafından tercih edilir.

Yakut: Özellikle ortaçağda, kahinler tarafından kehanet çalışmalarında kullanılmıştır. Yakut, aynı zamanda gençlik ve canlılık iksirlerinde kullanılmıştır.

Son düzenleme: 21 Ekim 2016
    vakog bunu beğendi.
  2. Apofilit taşını üstümüzde taşımamız mı gerekiyor yoksa yattığımız odada bulunması yeter mi?

3. Rune Mistress

Temizlemesini ve yüklemesini yaptıktan sonra üçüncü gözünde yani ajna çakranda 20 dakika süreyle bekletebilirsin. Durugörü çalışması yaparken vizyon görmede ya da meditasyon yaparken odak nesnesi olarak kullanabilirsin. Takı olarak kullanmak da basit ve etkili bir yoldur. Odanın bir köşesinde koymak için apofiliti değil ametist, siyah jasper gibi dönüştürücü gücü olan taşları öneririm.

4. Temizleme ve yükleme nasıl yapılıyor ki?

5. Rune Mistress

Taşına göre değişir ama topraklamak, tuzlu suda bekletmek ve tütsülemek taşı temizlemede genel olarak kullanılan yöntemlerdir. Yükleme de taşa göre değişir; güneş ışığında ya da ay ışığında bekletmek işe yarar. Aynı şekilde reiki ile de enerji yükleyebilirsiniz. Apofilitte yükleme güneş ışığı ile yükleme yapılıyor bildiğim kadarıyla.

6. Çok teşekkür ederim apofilit almayı düşünüyorum

7. bilgiler için teşekkürler Merak ettim ben sahsen taşlı yüzük veya kolye taşımayı pek haz etmem
    acaba cep'te taşımakta aynı tesiri verirmi

8. Rune Mistress

Ceptede taşıyabilirsin ama taş şeklinde alıp ilgili çakranın üstünde bekletmek ya da taşa odaklanarak meditasyon daha etkili olur.

9. Evde meditasyon felan yaparken kolye yüzük vb ..gerektiği gibi taşırım , dışarı çıktığımda cebime korum , ya değilse beni tanıyan çevremdekilere birden bu başkalaşım çok tuhaf olur ,o yönünü bir şekilde halledilir...
    "Ayrıca piyasada çok sayıda sahte taş bulunmaktadır"
    Doğal Taşlar hususunda bilgim fazla yok,bu taşların originallerini nasıl bulabiliriz doğru yönlendirme açısından tavisyen ne olur ...

Son düzenleme: 4 Kasım 2016
  10. Rune Mistress

Sadece doğal taş satan dükkanlardan almak en mantıklısı. Bunun harici birkaç ipucu veriyim. Ametist ve kuvars alıcaksanız her yerden alabilirsiniz. Çok bulunanan taşlar olduğu için satılanların yüzde doksanı gerçektir. Akik alırken biraz daha dikkatli olmak lazım yinede satılan akiklerinde çoğu gerçek. Ama zirkon, akuamarin, topaz vb. alcaksanız gümüşçüden alın. Bunlar yarı değerli taş- değerli taş kategorisine girdiğinden öyle tezgahtan on-yirmi liraya alamazsınız net söylüyorum sahtedir, bunları gümüşçüden alın. Birde dükkanda parça şeklinde ya da küre halinde satıyorlarsa muhtemelen yurt dışından özel getirtiyorlardır gerçektir satın alabilirsiniz.

vakog bunu beğendi.
  11. yararlı tavsiyeler için teşekkür ederim sağol

12. Taşların kendi enerjileri olduğuna göre neden yeniden yükleme gerekir?!

13. Rune Mistress

Enerjilerini bizim auramızı dengelemek için kullanıyorlar. O yüzden yükleme gerekir.

Etiketler: