1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Mağara Resimlerindeki Yaratıklar

'Parapsikoloji' forumunda Rune Mistress tarafından 25 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Mağaralarda yaşayan atalarımızın, avcılıkla geçinen, avladıklan hayvanlarm postlarını giyen, bir arada yaşayan, her olayın karşısında korku ve ve kuşkuyla titreyen ilkel insanlar olduğunu kabul ediyoruz. Peki gerçekte insanoğlunun 1 ya da 1,5 milyon yıllık olduğu düşünülen geçmişine dair ne kadar şey biliyoruz?

  Klasik hikayeye göre avcıyken çiftçi olmuş, balıkçı olmuş, mağaradan kurtulup yollara düşmüş, toprağa bağlanmış, köyler kurmuş, çadırlar dikmiş, kulübeler yapmıştır. Sonra ateşi bulmuş, taş aletlerden bakır ve demir aletiere geçmiş, köyden şehre taşınmıştır.Yıllar geçip de bilim daha sağlam veriler kazanınca, kazılar çoğalıp keşifler değerlendirilince, ilkel insanın, sandığımız kadar ilkel olmadığı ortaya çıktı. Taş devrinin ilk dönemlerinden beri gerçek sanat eserleri veren mağara adamı ilkellikten çok uzaktı.


  Ancient-Aliens-Cave-Valcamonica-Italy.jpg


  Ezberbozan ilk keşiflerden biri 1868'de İspanya'da bulunan Altamira, 1940'ta Fransa'da keşfedilen Lascaux mağaralarındaki duvar resimleri teknikleri, renkleri, gölge oyunlan ve perspektif anlayışlanyla ilkel topluma dair bakış açısını değiştirdi. Altamira keşfedilince, geleneksel arkeologlar mağarayı süsleyen sarı kırmızı, siyah renklerdeki 10.000 yıllık yaban öküzü resimlerinin sahte olduğunu öne sürdü. 72 yıl sonra, bir müzeyi andıran Lascaux mağarası bulununca gerçek kabul edildi: Mağara insanı, en az 15-20.000 yıl öncesine kadar sanılanın aksine yarı hayvan benzeri bir ilkel bir canlı değildi.

  Mağaralara sığınan göçebe insan için sanatın anlamı neydi?Mağara resimleriyle gerçek hayat arasında ne gibi bir bağlantı vardı.Taş devri insanının çizdiği resimler, oyduğu heykeller çoğunlukla bir büyü niteliğindeydi. Taş devri insanın av töreninde başarılı olması için çizdiği sempatik magic örnekleriydi. Ama bu av resimlerinin dışında da bir kategori var. Garip görünüşlü büyücüler, çeşitli şekillerdeki yaratık resimleri ne anlam ifade ediyordu.

  Cezayir Sahrasında, Tassili dağlarının birçok yerlerinde, kayalara , garip giysili yuvarlak ve antenli başlıklar giyen bu canlıların figürleri işlenmiş. Bu kişiler havada yürüyor ve uçuyorlar.Arkeologlar ve sanat tarihçileri bunlara Hayvan Başlıklı İnsan adını verdiler.

  Woomera bölgesindeki kaya resimlerinde bir yaratık ve başka bir resimde Uçan Daireyi andıran bir şekil gözükmektedir. YerIiler bu resimlerin uçan bir gemiyle uzaydan inen ve kavimleri eğiten Yüce Beyaz Yaratıkları anlattığını söylemektedir.

  İtalya'da Brescia şehrinin kuzeyindeki Val Camonica'da Taş devrine ait 20 bini aşan kaya resmi bulunmaktadır.Bu resimlerde garip başlıklar giyen, ellerinde üçgen biçiminde aletler tutan yaratıklar vardır. Bu kaya resimlerini inceleyen Fransız arkeologu Emmanuel Amati'ye göre bunlar, çok değişik, madenileri işlemesini bilen, yakın bölgelerdeki toplumlardan üstün bir uygarlığın eserleridir. Resimlerde garip yaratıkların yanı sıra bir uçan dairenin inişi de gözükmektedir.   
 2. Anafiel

  Anafiel Süper Moderatör

  bu resimler uzaylıların varlığına kanıt olarakta gösteriliyor.
   
Etiketler: