1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Macumba

'Vodou' forumunda Rune Mistress tarafından 16 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Macumba, Brezilya'da pek çok uygulayıcısı olan bir inanç sistemidir.Aynı zamanca Candomble ve Umbanda olarak da bilinir. Vodou benzeri törenlerle ruhlarla iletişim kurulur.Bu gizli tarikata üye olmak için öncelikle ayinsel bir kabul töreni yapılır.Tören sırasında hayvan kurban edilir ve kurban kanı adaya bulaştırılır.Derin trans, telkin vb. uygulamaların olduğu tören adayda davranış değişikliğine ve tarikata kesin sadakatine neden olur.

  avalon.jpg
  İbadet sırasında davul çalınarak ve dans edilerek transa girmek kolaylaştırılır.Bu nöbetler şiddetli bir değişim gerçirmelerini sağlar ve sonunda tamamen bitik düşerler.Tören bitiminde neredeyse hiçbirşey hatırlamazlar am kalıcı etkileri rahatlıkla gözlenir.

  Brezilyalıların doğaüstü inançlarında şamanizm her zaman büyük bir yer tutmuştur.Bazen kişi içindeki gücü aniden fark eder, ve yerel şamana gider, yerel şaman onu eğiterek kişisel koruyucu ruhu ile iletişim kurmayı öğretir.Bu ruh genelde kuş ya da hayvan şeklindedi.Ama Brezilya'da en ünlü ruh jaguar şeklindedir.Şaman çeşitli araçlarla ruhun dikkatini çekmeye çalışır.Aday ele geçirilme için kendini hazırlar ve bu şekilde iletişim kurulur.

  Brezilya yerlileri ruhlarının çalınmasından çok korkarlar.Şaman bazen kayıp ruhları arar ve sahibine geri getirir. Sahipsiz uçan ruhlar hayalet gibi gözükür ve oldukça korkutucu olabilir.

  Ölümden sonra çoğu şaman jaguar ruhuna dönüşür.Önceden belirtikleri üzere kabileden uzağa gömülür.Mezarı hayaletlerden korunmak için dikenli çalılarla çevrilir.
   
  Anafiel bunu beğendi.
Etiketler: