1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Lucid Dream (Bilinçli Rüya)

'Paranormal Yetenekler' forumunda Anafiel tarafından 22 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Rüyaya hâkimiyet kurmakta diyebiliriz. Lucid rüya için bir süre ön hazırlık yapılmalıdır. Bilinç altı buna hazırlanmalıdır.

Bu nasıl olur:

1) Gün içerisinde her 15 dakika da bir veya her 1 saatte bir bilinçaltınıza uyarı göndermelisiniz. “acaba ben şuan rüyada mıyım?” bu önemli. Rüya da olmadığınızı bilseniz dahi bu soruyu kendinize sormalısınız ki beyin alışkanlık haline getirsin. Bunu yaklaşık 3 hafta kadar yaptıktan sonra artık beyin otomatik olarak rüyada buna soracaktır. Rüya esnasında, rüyada olduğunuzu teyit etmek için bir obje kullanıla bilir.

2) Kendinize bir obje veya bir renk seçebilirsiniz. Ne zaman seçtiğiniz objeyi veya rengi görseniz kendinize yine aynı şekilde rüyada olup olmadığınızı sormanız gerekiyor. Rüya da olup olmadığınızı anlamak için kendinizi cimcikleye bilir veya baksa bir şey yapabilirsiniz.

“Unutmamalısınız ki; eğer Lucid rüya da daha başarılı olmakm istiyorsanız kendi tekniklerinizi oluşturmalısınız.”

3) Devamlı aynısını gördüğünüz rüyalar varsa bu rüyayı tekrar gördüğünüzde bilincinizi kazanacağınızı sürekli beyninize telkin ederek de farklı bir teknik oluşturabilirsiniz.

Dünyaca ünlü inception (başlangıç) filminin baş rol oyuncusu sürekli topaç çeviriyor. Topaç rüyadayken sürekli dönüyor fakat rüya da değilse bir süre sonra duruyor. Bu işlemi rüya da olmadığı zamanlar da yapması beynini buna alıştırdığı anlamına gelir.

Lucid rüya da başarılı olmanın en önemli kuralı rüya da olduğunu bilmek ve rüya da kalmak istemektir. Eğer uyanmaya başlıyor sanız “ben rüyadayım ve rüya da kalmak istiyorum” şeklinde ellerinizi ovuşturarak kendinizi telkin edebilirisiniz. Bunun için 5-15 saniye kadar süreniz vardır.

Peki rüyadan uyanmaya başladığınızı nasıl anlarsınız?

Rüya olduğunu anladığınız için bedeniniz sizi rüyanın dışına atmaya çalışır ve diğer bedeniniz de gözlerinizin açıldığını fark edersiniz. Rüya bulanıklaşmaya başlar. Ve bunlar cok kısa saniyeler içinde olur. İnception filminde bunu engellemek için uyuşturucu maddeler kullanılırdı. siz bunu geç saatler de yatarak yapabilirsiniz. Çünkü derin bir uykuya daldığınız için uyanmanız da geç olacaktır.

Lucid rüyanın zararları
    • Uyku düzeni bozulur.
    • Kendinizi dünyadan soyutlarsınız.
    • Eğer mutsuzlasınız gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.
    • Beyniniz sürekli meşgul olduğu için yorgun düşersiniz.
    • Eğer rüyada her şey istediğiniz gibi gitmese psikolojik sıkıntılar meydana gelebilir.
    • Sürekli uyumak istersiniz.
    • Dünyadaki hayatınız fazlasıyla etkilenir.
    • Ciddi hastalıklara hatta ölüme bile yol açabilir.

( Lucid rüya nedeniyle 600 kişi hayatını kaybetmiştir. Psikolojik tedavi görenlerin %26’sı Lucid rüya nedeniyle tedavi görmektedir.)

Lucid rüyanın faydaları
    • Tüm fantezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
    • İstediğiniz her şeyin sahibi olabilirsiniz.
    • Kendi dünyanızın tanrısı olabilirsiniz.
    • Uzmanlaştığınız zaman rüyanızın devamını yaşayabilirsiniz.
    • İleri boyutu astral seyahat olduğu için kolaylıkla astral seyahat yapabilirsiniz.

Rüyanızın kontrolü tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır. Bir bina ile başlar ve koca bir şehir oluşturabilirsiniz. Beyninize uçmak kavramını tanımladığınız da uçabilirsiniz bile :)

= İnception(başlangıç) filmini izlemek güzel bir başlangıç olabilir.

2. Denedim mi ? :)

3. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Denedim...

4. Oldun mu ?

5. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Pek anlaşılır bir soru değil.
    Ama başarılı oldun mu diye anlayacağım.

Elbette bir şeyi çok ister ve azim edersen başarırsın. Ama ben lucid rüyaya kendini fazla kaptıranlardan değil açıkçası.

Bu nedenle sık yaptığım bir şey değil... :)

6. Oldun mu derken kendi dünyanın tanrısı olabildinmi demek istedim ama haklisin herkez kendi kafasını yaşıyor ben açıklayıcı sormadim :D

7. LUCİD RÜYA nickimden de anlaşılacağı üzere hayranlık duyduğum ve 3 senedir düzenli aralıklarla geliştirdiğim yetenek çok faydası oldu inanılmaz bir şekilde hayal gücünüzü kullanmanızı ve geliştirmenizi sağlıyor çeşitli yöntemler kullanarak kendimi baya bi geliştirdim diyebilirim isterseniz yaşadığım tecrübelerden bahsedeyim öncelikle agartha teorisi hakkında yaptığım araştırmalar sonucu gerçekleştirdiğim lucid deneyimi benim için gerçekten inanılmazdı dünyanın içindeki medeniyeti gezmek gizemli shamballa şehrini gezmek gerçekten büyüleyiciydi ...

bunun yanında kabuslarınızı korkularınızı yenmenize olanak sağlıyor ve önümüzdeki senelerde lucid rüyanın tedavilerde kullanılacağını düşünüyorum mesela bir kanser hastası bile ihtiyacı olan moralı lucid de bulabilir kanımca okduğunuz için teşekkürler sorularınız olursa severek yardımcı olabilirim ....ÖNEMLİ NOT ; BASİTE ALINIP KÖRÜKÖRÜNE İÇİNE DALINMAMALIDIR BİLİNÇLİ DAVRANILMALIDIR BEN 3 SENEDİR YAPIYORUM Bİ ZARARI DOKUNMADI BANA ((-PM-))I will see you in my lucid dream

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Ağustos 2016
  8. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

ÖNEMLİ NOT ; BASİTE ALINIP KÖRÜKÖRÜNE İÇİNE DALINMAMALIDIR BİLİNÇLİ DAVRANILMALIDIR BEN 3 SENEDİR YAPIYORUM Bİ ZARARI DOKUNMADI BANA

Burayı vurgulamak istedim.
    Kesinlikle buna katılıyorum. Lucid rüyayı sizin kadar profesyonelce ve sık yapmıyorum fakat insanın hayallerini yaşıyor olması harika bir his.

Lucid bunu beğendi.
  9.  
  10. Kesinlikle oyle..

11. İlginç
    Cesaret ister

12. Zaman zaman istemeden de rüya görürken rüyanın farkında olursanız rüyanızı yönetebilir, kendinizi uyandırabilirsiniz.

13. ben ara ara lucid rüya görüyorum rüyamda kimi zamanlar rüya görmekte oldugumuğu biliyorum kimi zamanlar rüyada biliçli oluyorum yani mantiklı sanki uyanıken gibi , ama bazı lucid rüya görenler uykularında istedikleri yerlere gidebildiklerini,rüyalaını yönlendire ve yönetebildiklerini,kızdıkları kisilere'den intikam aldıklarını veya birisine sevgi aktarabildiklerini söylüyorlar .....
    açaba bu nasıl bir duygu merak ediyorum,lucid rüyayı iyi geliştirebilen insanın uyanık iken normal hayatınıda başkalaşım oluyormu, görüsünü 'de etkiliyomu etkiliyorsa ne tür etkiliyor , lucid rüya nasıl geliştirilebilir avantajları dezavantajları nedir gibi Kafamda bir sürü soru işaretleri var.
    Bu konuda bilgilendirseniz sevinirim....

14. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Yararlarını ve zararlarını konunun sonunda anlattım. Ayrıca lucid arkadaşımızda yorumunda buna değinmiş.
    Kendinizi geliştirebileceğiniz yöntemlerde yine konuda yazıyor. Öyle hemen hop denilince olacak bir şey değil. Zamanla beyninizi alıştırdıkça ve sürekli pratikler yaptıkça gelişeceksiniz.
    Onun dışında kızdıkları insanlardan intikam almalarından kasıt rüya içerisinde almalarıdır. Ki rüyanın kontrol edilebildiğini düşünürsek bu oldukça normal. :)

15. verdiğin bilgiler için sağol
    Lucid Dream (Bilinçli Rüya) ile pek alakası yok fakat söyle bir olay olmuştu lise dönemlerimde
    bana murat diye bir arkadaşım okulda Fas'lı bir çocuğun uzaktan yani bulunduğu yerde istelinen şeyi görebildiğini söylemişti
    ben pek inanmamıstım sonra o bahsettiği arkadaşlarıyla 15-16 yaşlarında idi rachid isminde birisiydi
    bizim evi tarif edmesini rica etmiştim ayakta gözlerini kapatmıştı en ufat detaylarına kadar her yeri odaları felan anlatiyordu
    sonra belki murat anlatmıştır belkide Şaka Yapıyordur diye düsündüm ,sonra bütün sadece benim bildiğim yerleri sormuştum her seferinde
    tüm detaylarıyla anlatıyodu hayret etmiştim,ve bana da oğretmesini rica etmiştim
    kendisine babasının öğrettiğini çok zaman uğraş gerektiren bir şey olduğunu söylemişti
    aslında bu yeteneğini hiç kimsenin söylemediği,fakat muratı kıramadığı için yaptığını söylemişti.
    karanot'taki arkadasşar bu tür konularda bayaa bi bilgililer bu hususunda görüş ve bilgilerinizi önemle rica ederim...

16. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Bu bassettiğin durugörüye benziyor. Evet, durugörü yeteneği söylenmez kendini koruma amaçlı.

17. ''Remote Viewing " vision à distance" uzaktan görme " cursları var link danıştım fakat fiyatları bir hayli pahalı
    ve çok gizli tutuluyor, acaba bunun tekniklerini öğrenebileceğiniz Kaynaklar biliyormusunuz ...

18. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Üçüncü göz (Ajna Çakra) üzerine meditasyon yaparak ve düzenli durugörü egzersizleri ile bu yeteneği geliştirebilirsiniz. Kurstan ziyade uyumlamalar var psişik güçleri geliştirmek için. Bir de aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.Durugörü yeteneği için hangi doğal taştan yararlanılır:

http://www.karanot.com/konu/majikal-guec-uyandirmak-icin-dogal-taslar.165/

Yalnız durugörü ile ilgili soruları o başlık altında sorarsak daha iyi olur.

19. Rüyaya hâkimiyet kurmak haricinde araştırmalarıma ,anladığıma göre durugörücüler bu yeteneği üç bölüme ayırılıyor
    -zamansal durugörü (yaşanan ve yaşanmakta olan olayları görerek görüleri yorumlayıp gelecek hakkında tahminde bulunma )
    -mekansal durugörü (kişi gözü kapalıyken etrafını sanki görü 360°açıkmışçasına görmete bazı körlerde bu yetenek daha belirginmiş )
    -gezici durugörü (her hangi bir yer görünebilmekte bazı durugörücülere göre kordinatı verilen yerleri dahi görebildiği söynenmekte)
    bu hususları daha yakından incelersek sevinirim son zamanlarda büyük ilgi duyuyorum
    Remote viewing Durugörü ve Uzaktangörü , Lucid Dream (Bilinçli Rüya) başlığı altında yazdığım için site admin ve moderatörleri
    kusuruma bakmayın hangi başlık altında yaza bileceğimi sezemedim...

20. Rüya gördüğünü bildiğin halde, (yani yarı uyanık vaziyette) rüyanın seni yönetmesine ne deniyor?

Etiketler: