1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Lanetli Intihar Ormanı Aokigahara

'Parapsikoloji' forumunda Rune Mistress tarafından 1 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Japonya'nın simgelerinden olan Fuji Dağı'nın etekleri aynı zamanda çaresiz insanlarında uğrak yeri olmuş durumda. Aokigahara Ormanı dünyanın intihar oranı en en yüksek ikinci yeri. Bu orman doğal güzelliklerle karanlık güçlerin iç içe geçtiği bir yer. Yerel efsanelere göre bu ormanda iblisler ve hayaletler dolaşıyor.

  Orman 35 km2'lik bir alanı kaplıyor. Dışardan bakıldığında balta girmemiş bir doğa harikası. Belki de bu yüzden Ağaç Denizi olarak adlandırılmış. Ama İntihar Ormanı tabiri daha yaygın.

  Aokigahara1.jpg

  Aokigahara Ormanı'nda kaybolmak çok kolay çünkü pusulalar çalışmıyor. Sebebi aktif bir volkanın eteklerinde yer almasının getirdiği manyetik anormallikler olarak açıklanıyor. Bölgenin toprağındaki yoğun demir oranı da mantetik anormalliklere sebep gösteriliyor. Bu manyetik etkiler cep telefonları ve GPS sistemlerininde arıza yapmasına neden oluyor. Bisikletçiler ve yürüşçüler sık sık ormanda kaybolup saatlerce daire çizmiş. Bu yüzden artık ormana gelen ziyaretçiler plastik bant ve yere diktikleri çubuklarla yolu işaretliyor.

  Bölgenin kötü ününe rağmen her yıl ormanı ziyarete geliyor. Muhteşem manzara ve ormanın her yerine yayılmış kayalıklar turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Ancak Aokigahara ziyarete gelenler yalnızca turistler değil. Son nefeslerini vermek için 1950'lerden beri ormana sayısız Japon geldi. 2000'lerden itibaren her yıl 70 ila 100 arasında inthar gerçekleşti. 2003 yılında gerçekleşen intihar oranı 108 . Polis ve yetkililer önlem almış durumda. Ormanın her yanında "Ailenizi düşünün" ya da "Karar vermeden önce polisi arayın" gibi cümleler yazan tabelalar var.

  Aokigahara-pathway2.jpg

  Aokigahara Ormanı intiharlarla anılmadan önce de oldukça kasvetli bir yerdi. Yerel halk hikayeleri Ormana giren kişileri avlayan yurei isimli kederli hayaletlerden sıkça basseder. Oldukça kindar olan bu ruhlar ormandan geçen yolcuların yolunu şaşırtır ya da baştan çıkararak oyun oynar. Bu hikayeler bölgenin karanlık mitolojisinde geniş yer tutar.

  Aokigahara Orman ile ilgili pek çok araştırma yapıldı. Sayısız film, belgesel ve kitaba konu oldu. Bazıları paranormal aktivitelerin sebebi olarak ağaçları bazıları ise ormanın yoğun manyetik demir içeren toprağı gösterdiler. Sebebi ne olursa olsun Aokigahara Ormanı, dünyanın en korkunç yerleri arasına girmiş durumda.

   
  Anafiel bunu beğendi.
 2. Anafiel

  Anafiel Süper Moderatör

  Neden yaşam alanları olarak orman seçmiş olabilirler?
   
 3. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Soruyu anlamadım. Kim yaşam alanı olarak seçmiş? Paranormal aktivitelerden bassediyorsan hem ülkenin kutsal kabul edilen bir dağının eteği hem de toprağında yoğun demir var. Yani iki farklı sebep gösterilebilir. İntihar alanı olarak ilk bir kitapta bassedilmiş.
   
 4. büyükler bahsederlerdi tr'de memlekette bir dere varmış o dereye cin deresi derlermiş kim oraya giderse başına büyük felaket gelirmiş
  bazı deyimlere göre bir cin topluluğunun yaşadığı sahiplendiği yermiş insanlar oraya vardıklarında başlarına korkunş şerler gelirmiş ...
  belki görünmeyen insan dışı varlıkların sahiplendikleri bir dağ'dır...