1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Kuvars Kristali

'Kadim Bilgelik' forumunda Rune Mistress tarafından 15 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Kuvars, kullanıcısının enerjisini yükseltir, iyi hissetmesini sağlar ve olumsuz etmenlerden korur. Bu taş enerjinin toplanması,dengelenmesi, iletilmesi ve odaklanması için kullanılabilir. Evrensel enerji için bir kanaldır.Kuvas ayrıca derin düşünme yeteneğini geliştirir.Çünkü enerjiyi odaklar ve arttırır.Şifa meditasyon, koruma amaçlı kullanıldığında da oldukça yararlı olur.Bilgi alma ve depolama da faydalıdır, nihayetinde bilgi de bir çeşit enerjidir.

  Kuvars negatif enerjiyi temizleyen berrak bir taştır.Ruhsal, zihinsel ve fiziksel olarak arınmak ve aydınlanmak için kullanılabilir. Güçlü bir koruyucu, ruhsal gelişimi, maneviyatı arttırıcı ve bilgeliği arttırıcıdır. Çünkü duygu ve düşüncelere açıklık getirir, ilhamı ve yaratıcılığı arttırır. Konsantrasyonu koruyarak öğrenmeye yardımcı olur.

  giant-quartz-crystal-cluster.jpg

  Ruhsal olarak kuvars çok kuvvetli bir taştır.Kara büyü ve negatif enerjilere karşı koruma amaçlı kullanılır. Kuvars üçüncü göz dediğimiz alın çakrası için çok faydalıdır.Psişik görüşte netlik, ruhlarla ve diğer dünyalarla iletişim için kullanılabilir.Kuvars antik bilgeliğe erişip şimdiyi iyileştirmede de kullanılabilir. Astral seyahat, enerjiyi kanaliza etme ve rüya çalışmalı için e doğru taştır.

  Kuvars çok güçlü bir şifa taşıdır.Şifa enerjisini yükseltiği söylenir ve tarih boyunca bu amaçla kullanılmıştır.Acıyı aldığı söylenir ve vücudu güçlendirmek için şifa enerjisinden yararlanılır.Zihinsel ve fiziksel enerjiyi, dayanıklılığı ve kuvveti arttırır.

  Kristal kuvars çok amaçlı bir taştır.Diğer tüm renkleri barındıran beyaz ışık içinde titreşir.Kristal kuvarsı cebinizde taşıyabilir, boynunuza asabilir ya da odanın bir köşesine koyabilirsiniz.Ama kilit nokta düzenli olarak tuzlu suda temizlemektir. Bu şekilde en iyi sonucu alırsınız.
   
  Slipknot bunu beğendi.
 2. Slipknot

  Slipknot Administratör

  Faydalı bir makale olmuş. Teşekkürler.
   
Etiketler: