1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kundalini Ateş Yılanı

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 15 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Yoga, Reiki, New Age akımları ya da okült bilimlerle ilgileniyorsanız "Kundailini", "Kundalini Ateşi" ve ya "Kundalini Yılanı" sözcüklerini duymuş olmalısınız.Bu ifade her insanda mevcut olan gizemli bir gücü adlandırmak için kullanılır.Kundalini çoğunlukla uyur vaziyettedir ama bazı insanlarda tesadüf eseri bazı insanlarda da bilinçli çalışmalarını sonucu olarak uyanmış olabilir. Kundalini enerjisi ile ilgili pek çok teori vardır ama hiçbiri bu gizemli gücü tam olarak açıklayamamaktadır. Hem çok tehlikeli ve korkunç, hem de sayısız nimet ve umut veren bir enerjiyi nasıl açıklayabilirsiniz ki?

  kundalini.jpg

  Kundalini aynı anda hem fiziksel hem metafizik kökenli olarabilir.Kelimenin kökü kunda "kaynak", "havza" anlamlarına gelir. Bu açıdan bakıldığında kundalini dünyanın ilk elementlerinin karışımı anlamına gelir. İlkel güce sahip olduğundan depremler, volkanlar yaratan enerjilerin özünü de içinde barındır. Her bir insanda muazzam büyüklükte bir güce sahip iç,gizli ateş vardır.

  Kundalini hayallerin gerçek olması için gerekli itici güçtür. Düşü gerçeğe dönüştürür.Kundalini uyandığı andan itibaren kişinin fiziksel, astral ve zihinsel titreşimleri artar ve güç çok net bir biçimde hissedilir.Gelişen bireyin içi yoğun şekilde coşku ve heyecan dolar.Ancak şunu a unutmamalıyız ki kundalini gücünü vaktinden önce ve tedbirsizce yükseltmek ciddi sinir sorunlarına yol açabilir. Sabırlı olmalı ve kademeli bir şekilde, doğal yaşamla uyandırılmasını sağlamalıız.Bu yolu izledimizde yüksek alemlere açılan bir kapı işlevi görür.
   
  Son düzenleme: 7 Ekim 2017
Etiketler: