1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Korkunç CIA Fransa Deneyi

'Gizli Dosyalar' forumunda Slipknot tarafından 6 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Slipknot

  Slipknot Administratör

  Olay 16 Ağustos 1951 yılında Fransanın günedoğusunda bulunan Gard bölgesinin küçük bir köyü olan Pont-Saint Esprit bir köyde geçmektedir. 16 ağustos günü köyde yaşayanlar şiddetli halüsülasyon gördükerini belirtmişlerdir.

  Köy halkı akılalmaz bir şekilde korkunç yaratıkların ve ateş görüntülerinin yer aldığı halüsülasyonlar görmeye başlarlar. Bunun ardından köydeki anormallikler birbirini izler. Bir köylü karnının yılanlar tarafından yenildiğini söyleyerek intihar eder ve yaşamına son verir. Birçoğu da farklı nedenlerden ötürü intihar eder ya da intihar etmeye çalışır. Bu olayların neticelerinde yüzlerce insan akıl hastanelerine kaldırılır ve uzun yıllar sürecek bir tedaviye başlanır.

  Olaylar aslında tamamı çok şüpheli fakay hiçbir yetkili tarafından ne boyutlarda olduğu tahmin dahi edilemez durumdadır. Olayın 2 sene ardından 13. Kattan atlayarak intihar eden ve daha önceden devlet birimleriyle çalışmış bir kimyagerin ölüm nedenleri araştırılmaya başlanır. 16 ağustos günü olanlar hakkında kimsenin tahmin dahi edemeyeceği dökümanlar bulunur. Bu dökümanların birinde CIA kurumuna ait bilgiler yer almaktadır. Bir CIA ajanı ve Sandoz şirketinin bir yetkili elemanı arasında geçen konuşmada köyde geçen olayın LSD kaynaklı olduğu belirtilmektedir.

  Olaylar detaylı bir şekilde incelendiğinde ise ekmek satan bir fırının, ekmeklerin içeriğine LSD maddesi karıştırdığı gerçeği ortaya çıkartıldı. O dönemlerde pek bilinmeyen LSD maddesi CIA tarafından Sandoz şirketinden alınmış ve Fransız halkı üzerinde bir zihin kontrolü yapma amacıyla kullanılmıştır.

  Elbette ki deney başarısız oldu ve etkileri pek bilinmeyen LSD maddesinin etkileri ortaya çıkartıldı. Sonuç olarak ise yüzlerce insan hayatını kaybetti ve bir o kadarı da akıl hastanelerinde tedavi altına alındı.

  Bu olay kanıtlanmış ve gerçek bir olaydır. Günümüzde bile halen etkisini sürdürmektedir. Aşşağıda belirttiğim resimde Fransa’nın o dönemlerinde yayınlanmış bir gazete başlığına yer vermek istiyorum.

  Korkunç CIA Fransa Deneyi.jpg

  Ayrıca bu olayın üzerine yayınlanmış birçok kitap ve makaleye internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Olay Fransızcada ölüm ekmeği anlamına gelen le pain de la mort cümlesi ile anılmaktadır.
   
  Anafiel ve Rune Mistress bunu beğendi.
Etiketler: