1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Kaplan Gözü: Güç Ve Bağımsızlık Taşı

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 21 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Kaplangözü, güçlü, dinamik ve koruyucu özelliği olan bir taştır.Astrolojide Mars ve güneşle bağlantılıdır. Elementi toprak ve ateştir.

  Kaplan gözü antik çağlardan beri koruyucu tılsım olarak kullanılır. Romalı askerler, daha sonraki dönemlerde ortaçağ savaşçıları cesaret için bu taşı kullanmıştır. Sadece savaşa giderken kullanılan bir tılsım değildir. Geleneksel olarak lanetlere ve hastalıklara karşı da kullanılmıştır. Kaplangözü aynı zamanda Kundalini'yi uyandırmak için kullanılan taşlardandır.

  Eğer doğayla kolay bağlantı kuran ve karın çakrasında güçlü enerji barındıran bir insansanız kaplangözü sizin psişik yeteneklerini geliştirmenizde yardımcı olur. Taşı auranıza temas ettirmeniz yeterlidir. Taşı, enerjinizi dengelemek için kullanmanın en kolay yolu budur.

  tigereyernd20x5-tigereye2b.jpg


  Kaplangözü, gündelik yaşamda yaptığınız işleri de kolaylaştırır. Hedeflerinizi gerçekleştirmenizde yardımcı olur.Bu taş size canlılık, özgüven ve iyimserlik kazandırır.

  Kaplangözü temel olarak hayatta kalma özellikleri geliştiren bir taştır. Kırılan kemiklerin iyileşmesinde ve her türlü fiziksel güçlenmede fayda sağlar. Üç alt çakra'da, kök çakra, sankral çakra ve karın çakrasında, güçlü enerjisiyle hissedilir etki yapar. Kaplangözünin sahip olduğu irade titreşimiyle, karın çakrasının baskın enerjisi güçlenir. Kişi korkularından serbest kalır. Dengeleyici özellliğiyle karakterininizin iki farklı yanına da etki eder.

  Omurganın alt kısmında yer alan sarmal enerjiye kundalini denir. Uyarıldığında yükselerek bizi aydınlanmaya ulaştırabilir. Eğer kaplangözünü bu amaçla kullanacaksak Yılan Taşı (Serpentine Stone) ile birlikte kullanmalıyız. Yılan taşı kundalini yükselmesini kolaylaştırdığı gibi uyarımın bazı insanlarda neden olduğu olumsuz duyguları da uzaklaştırır.

  Kaplangözü taşı'nı yüzük ya da bileklik olarak alt çakralara daha yakın olacak şekilde taşımak en faydalı olandır.Eğer bu şekilde kullanamıyorsanız kolye olarak da tercih edebilirsiniz. Kaplangözünü aynı zamanda evinizde ya da ofisinizde de bulundurabilirsiniz. Bu şekildeki kullanımının ana sebebi koruyucu özelliğidir. Bu yüzden kapı ya da pencereye yakın şekilde konulur.

  Kaplangözü taşından doğru şekilde faydalanmak istiyorsanız düzenli araklıklarla temizleme ve yüklemesini yapmalısınız.İlk aldığıınızda yaptığınız temizleme ve yükleme işleminden sonra 15 de bir işlemei tekrarlamak idealdir.Kaplangözü taşını akan suyla temizleyebilirsiniz.Güneşi ışında bekleterek yükleyebilirsiniz.

   
  Rumeysa bunu beğendi.
 2. Paylaşımlarınız için teşekkürler