1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Kalp Çakrası ( Anahata )

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 19 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Kalp çakrası kalp seviyesindeki göğüsün merkezinde yer alır.Diğer isi Anahata çakradır. Sevgi, sıcaklık, merhamet ve sevinç duyguları ile ilgilidir. Diğer varlıklarla olan derin bağlarınızın merkezidir.Sevecenlik ve merhamet duygusu, kendini sevme, fedakarlık, cömertlik, şefkat ve saygı duygularını barındırır.

  Anahata bağlayıcı ve birleştirici bir çakradır. Kişiye denge ve bütünlüğe ulaştırır. Aynı zamanda, şifa merkezinizdir. Dünyanın her yerindeki çoğu manevi gelenekte aşkın ve şifa gücü olarak görülür.


  Heart-Chakra-Blockage-1.jpg

  Anahata'nın enerjisi, hayatımızda ve evrende birbirimize bağlı olduğumuzda büyük bir şeyin parçası olduğumuzun farkına varmamızı sağlar. Anahata, yaşamın her yerine uzanan kutsal ve temel gerçeği tanımamızı ve bunlarla bağlantı kurmamıza ve her şeyi birbirine bağlamamıza izin verir.


  "Yüreğin yolu" olarak bilinen bu çakrada sevgi bu enerji merkezinden hayatınıza akar. Hayatınızı sevgi dolu iyilik ve başkalarına karşı merhamet ile yaşamak demektir. Bu, kalbinizin başkalarına açık olduğunu, başkalarının iyiliğine ve merhametine ilham verdiğiniz anlamına gelir. Güvenli ve destekleyici bir ortam oluşturursunuz. Diğerleri sevginizi ve sıcaklığını hissedebilir. Koşulsuz olarak sevilmekte ve kabul edilmektedirler. İnsanlar sizin çevrenizde huzur içinde hissedeceklerdir. Auranız bunu sağlayacaktır. Kalp çakrası açık olduğunda ve enerji özgürce akıyorsa, yalnızca başkalarını değil kendinizi de seversiniz.


  Dünyanın spiritüel geleneklerinin çoğunda bu güç, evrenin ve dünyanın enerjilerinin birleşme noktası olarak görülür. Sevgiyi açmak, iç benliğin en derin yerlere ulaşmak ve gerçeğin özünü bulmak amacıyla kullanılır.


  Kalp Çakrası Dengezi Olduğunda


  Dördüncü çakra aktif olmayan bir durumda olduğunda, birey sevilmemiş, soğuk, uzak ve sorunlu ilişkiler yaşar. Kişi duygusal destek arayışına girer.


  Aşırı aktif modda çalıştığında, birey duygularla boğulmuş hissettirir. Bu duygular üzerinde herhangi bir kontrol olmaksızın aşırı derecede üzüntü, üzüntü, kıskançlık, açgözlülük, öfke gibi duygular yaşar. Öz disiplin eksikliği başkasının hayatına müdahale eğilimi ve ilişkilerde zorluk yaşama aşırı aktif kalp çakrasının bir işaretidir.


  Kalp Çakrasını Dengeleme ve Açma


  Kalp Çakrasını açma ve dengeleme için en pratik yollar:

  Yeşil renk dördüncü çakra ile ilişkili olduğu için, kalp bölgesindeki yeşil rengi görselleştirirken meditasyon yapılabilir. Yeşil kıyafetler giymek veya odasın dekorasyonunda yeşil renkli objeler ve bitkiler kullanmakta Kalp Çakrasına yardımcı olabilir.

  Kalp Çakrasının güçlendirilmesi ve dengelenmesi için zümrüt, yeşim, yeşil jasper, peridot ve gül kuvarsı gibi kristaller ve doğal taşlar önerilir.


  Kalp çakrasını açmanın en basit yollarından biri kişinin kendiyle barışık olaması ve kendini tamamen sevmesidir. Kendini sevmek başkalarıyla iyi ve sağlıklı ilişkiler kurmamızda da etkili olur.


  Vücudun içine yeşil enerji vermek için, meditasyon yaparken paçuli, sedir ağacı, gül, okaliptüs ve çam gibi aromaterapi yağlarını tercih edebilirsiniz.
   
Etiketler: