1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kahin Taşı Akuamarin

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 10 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Akuamarin deniz suyunun canladırıcı ve sakinleştirici etkisini üzerinde taşır.Akumarin üzerinde taşıyan kişiyi rahatlatır, dinlendirir ve aurasını temizler. Akuamarin gerçeği bulmamıza ve bizi aşağı çeken bilinçaltı etkilerden kurtulmamıza yardım eder. Akuamarin iletişim kanallarını da açarak samimi ilişkiler kurulmasına yardım eder.Akuamarin aynı zamanda gençlik ve mutluluk taşı olarak da bilinir.


  Eski zamanlarda Akuamarin taşının deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılmaktaydı. Denizciler cesaret, iyi şans ve korucunma tılsımı olarak bu taşı kullanırlardı.Aynı zamanda ebedi gençlik ve mutluluk taşı olarak görülürdü. Su kenarında ve suyun üstünde seyafat eden kişiler tarafından kullanılırdı.

  aquamarine-stone.jpg


  Akuamarin adı, "denizin suyu" anlamına gelen Latince “aqua marinus” sözcüğünden gelir. Soluk mavi rengiyle, şeffaf Beril kristal ailesinin bir üyesidir. Bazen mavimsi bazen de yeşil olan rengi taşın kimyasal yapısında bulunan demir oksitlerden kaynaklanmaktadır.


  Akuamarin taşı meditasyon ve paranormal yetenekleri uyandırmak için de çok uygundur. Akuamarin taşıyla vizyon çalışmaları ay yükselirken yapılır. Ayın manyetik etkisi taşın öngörü sağlayan özelliklerini arttırır.


  Akuamarin gerçekliği gizli anlamları keşfetmeyi mümkün kılan bir taştır. Bu yüzden kahinlerin, şamanların ve mistiklerin taşıdır. Akuamarin ile yapılan çalışmalarda insanlar ruhlarının derin ve karanlık yanlarıyla karşı karşıya gelir.


  Akuamarin taşı boğaz çakrasıyla ilişkilendirir. Öğretmenler ve konuşmacılar için mükemmel taştır. Konuşmacıları gizli bilgeliğinin farkında vardırır. Kendilerini açık ve güvenle ifade edebilecekleri bir bilinç durumunda taşır. Konuşma zorluğu ve öfke sorunlarına iyi gelir.


  Akuamarin entelektüel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki verme becerisini geliştirir.Nazik ve cesaretlendirici bir etkisi vardır.Kişiyi uyumlu ve çevresine faydalı bir birey haline getirir. İletişim kanallarını açtığı için uzlaşma ve müzakere gerektiren durumlarda da faydalı olur. Yargılayıcı insanları daha hoşgörülü hale getirir.


  Akuamarin'in bir diğer adı da nefes taşıdır. Solunum yolları ve akciğer üzerinde iyileştirici etkisi vardır. Soğuk algınlığını ve bronşiti hafifletir. Akuamarin taşı her gece 20 dakika göz kapaklarının üstüne konulursa göz yorgunluna ve çeşitli göz hastalıklarına iyi gelir.


  Akuamarin taşı akan suya tutularak ya da deniz tuzu içinde bekletilerek temizlenir. Suyla bağlantılı bir taş olduğu için yapmurda bekleterek yüklemesini yapabilirsiniz. Akuamarin taşınu yüklemek için deniz suyu ve dolunayda bekletmek de tercih edilir.
   
  Anafiel bunu beğendi.