1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Jack Johnson

'Biyografiler' forumunda Rune Mistress tarafından 28 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Jack Johnson, Amerikalı şarkıcı-söz yazarı, müzisyen ve prodüktördür.Eski bir atlet olan Jack Johnson , 1999'da "Rodeo Clowns" şarkısıyla popüler bir müzisyen haline geldi. Çevreci bir aktivist olan Johnson, kendi hayır kurumunun yanında çeşitli derneklerlede bu konuda ortak çalışmalar yürütmektedir. Jack Johnson, belgesel yapımcılığı ve müzik prodüktörlüğünün yanı sıra söz yazarı olarak da pek çok ödül almıştır.

  Jack Hody Johnson, 18 Mayıs 1975'te Hawaii'de doğdu. Üç kardeşin en küçüğü olan Jack ve ünlü sörfçü Jeff Johnson'ın oğludur. Tıpkı babası gibi Jack da çocukken sörf dersleri aldı.Ancak, sörf tek tutkusu değildi süre sonra müzikte Jack'in hayatının büyük bir parçası haline geldi.Abisi Trent bir müzik grubunda çalıyordu. Jack de yavaş yavaş bu alana yöneldi ve gitar çalmayı öğrendi.

  jackjohnsontop6.jpg


  Jack iki alanda da kendini geliştirdi.Ancak sörf kariyeri turnuva esnasında sakatlanmasıyla sona erdi. Yaşadığı talihsiz kaza Jack çok ağır etkiledi. Yaşantısında radikal değişiklikler yapmasına da sebep oldu.Liseyi bitirdikten sonra Santa Barbara'daki California Üniversite'sine gitti. Burada kendi şarkılarını yazmaya başladı.

  Jack Johnson müzik kariyerine G. Love'un albümü “Philadelphonic” için “Rodeo Clown” şarkısını yazarak başladı. Aynı yıl, 'Nice Guys Sleep Alone' adlı filmde oynadı ve aktörlüğe de ilk adımını atmış oldu. J.P. Plunier, Jack'ı albüm çıkarması için cesaretlendirdi. Şubat 2001'de ilk albümü “Brushfire Fairytales” piyasaya çıktı. 2002'de baş rolünde oynadığı “Eylül Oturum” başlıklı bir belgesel film çekti.. 6 Mayıs 2003'te ikinci stüdyo albümü “On and On'” müzik mağazalarında yerini aldı.2003 yılında kendi kayıt stüdyosu “Brushfire Records”u kurdu. 2004'te üçüncü belgesel filmi “A Brokedown Melody”i yayınladı.

  Jack Johnson, 1 Mart 2005'te n üçüncü albümü “In Between Dreams”i piyasaya sürdü..7 Şubat 2006'da, 'American Billboard 200' müzik listesinde en çok satan çocuk albümü olan “Sing-A-Long and Lullabies for Film Curious George”u yayınladı. Jack, dördüncü albümü “Sleep Through The Static”i 1 Şubat 2008'de yayınladı.2010 yılında Hayvan Kurtuluş Orkestrası le birlikte “Man of the World” albümünü çıkardı ve kendi beşinci stüdyo albümü “To the Sea”i kaydetti. 2013'te altıncı albümü “From Here Now Now” için çalışmaya başladı. Albüm 17 Eylül 2013'te piyasaya çıktı ve büyük başarı kazandı.

  Jack Johnson eşi Kim Johnson ve çocukları ile birlikte Hawaii de yaşıyor. Müzik çalışmaları çevrecilik ile ilgili faaliyetlerini devam ettiriyor.

   
Etiketler: