1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

İyi Bir Majisyen Olmak İçin

'Maji' forumunda Rune Mistress tarafından 21 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Maji irade gücüyle gerçekliği ve olasılıkları değiştirme sanatıdır. Sizi etrafı aydınlatan ve yol gösteren bilge bir insan haline getirir.Bu yola nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki maddeler size yardımcı olabilir.

  1.Kendiniz geliştirmek, ruhani olgunluk gibi iyi ve doğru amaçlarla yola çıkın Maji uzun bir yoldur.Gerekli motivasyona sahip olmak önemlidir. Bu işin yarısı okuma-araştıma diğer yarısı azimdir. Eğer geçici ihtiyaçlar için ya da birinden öfkenizi çıkartmak için bu işi başlıyorsanız üzgünüm ki daha o aşamaya gelmeden büyük ihtimalle pes edeceksiz. Kapsamlı bir ilim öğrendiğinizi ve uzmanlaşmak için çok çalışmak gerektiğini unutmayın.

  2.Düzenli olarak meditasyon, telkin ve konsantrasyon çalışmaları yapın. haricinde kendi iç bilgeliğinizle iletişim kurmak ve diğer boyutlardan gelen mesajları algılayabilmek için bir süre inzivaya çekilmek gerekebilir.En azından meditasyon vb. çalışmalar için sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir yer seçin.


  3.Telepati,Durugörü,telekinezi,astal seyahat vb. alanlarda kendinizi ölçün ve yetenekli olduğunuz alanda kendinizi geliştirin. Ruhani ve psişik yetenekleriniz çok sık kullanıcaksınız.

  4.Antik Mısır, Maya, Mezopotamya medeniyetlerini tarihini öğrenin. Mu ve Atlantis gibi kayıp uygarlıkları araştırın.

  5.Mitoloji ve sembolizm hakkında araştırma yapın, bilgi edinin.Mitolojideki karakterler genelde majikal alanda kullanılan temel güçleri temsil eder.Ezoterik bilgiler ise sembolik anlatımlarla aktarılır.

  6.İnancınıza uygun yolu seçin aksi takdirde bilinçaltı engelleriyle karşılaşırsınız. Tereddütle yapılan işlerden fayda almanız çok zor.Büyüye karşı ön yargılı olabilirsiniz ama her dinin kendine özgü teurji uygulamaları vardır. Tercihinizi bu alandan yana kullanabilirsiniz.

  7.Bu alanda çalışanlar genelde Türkçe kaynak sıkıntısından dem vurur. Şamanizm ve antropoloji alanlarında türkçe eserler bulabilirsiniz, inanın size çok yardımcı olucaktır.

  8.Mutlaka bir tarot destesi edinin ve yararlı tavsiyeler almak için kullanın.Bu sizin sezgilerinizin gelişmesine de katkıda bulunacaktır.

  9.Başlangıç noktası olarak bitkiler, taşlar ve tütsülerin majikal kullanımları ile ilgili çalışın.Üst düzey çalışmalar olmasa da işin temeli, olmazsa olmazıdır.

  10.Tarihin başlagıcından beri cadılar şifa dağıtıyor. New age enerjileri ve diğer şifa tekniklerini öğrenerek hem kendinize hem de çevrenizdekilere büyük fayda sağlayabilirsiniz.


  11.Okült felsefe ve maji prensiplerini anlatan eserler okuyun.Kilit nokta kozmik güçlerin ve yasaların nasıl işlerdiğini anlamaktır.Ondan sonra kendi büyü,ayin ve ritüellerinizi yazabilirsiniz.

  12.Dikkatli olun.Herhangi bir sezgisel gücünüz ortaya çıktığında bunu paylaşmayın ya da bununla övünmeyin.Negatif güçlerin hedefi olabilirsiniz. Yaptığınız majikal çalışmalardan söz etmeyin.Bunun dışında bir uyarı daha eklemek istiyorum, bu alanda çok fazla sahtekar olduğunu unutmayın. Siz samimiyetle gizli ilimler hakkında bilgi edinmek, tecrübeli birinden yararlanmak isteyebilirsiniz ama güveninizi suistimal edecek çok fazla kişi mevcut. Bu konuda bilgi sahibi olduğunu söyleyen kişiler hakkında araştırmanızı iyi yapın.
   
  Son düzenleme: 21 Nisan 2016
  Anafiel ve Slipknot bunu beğendi.
 2. Slipknot

  Slipknot Administratör

  Yeni başlayanlar için faydalı bilgiler. Kesinlikle faydalanılmalı bence.
   
  Anafiel bunu beğendi.
Etiketler: