1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Homunculus

'Simya' forumunda Sadgreen tarafından 30 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Homuculus Parecelsus isminde bir bilim adamının ortaya sunduğu bir tariftir. Bu tarif uygulanınca parmak boyutunda bir bebek oluşacağı ve onu besledikçe zamanla gelişip insan olacağı iddiasını öne sürüyor ve bu bebeğe de Homunculus ismini veriyor.

Kendisi bunu başardığını fakat Homunculus un ışığa bakamadığını ve bu yüzden dışarıya çıkartamadığını söylüyor. Açıkçası ben denemedim, hem imkan yetersizliği hem de zaman sıkıntısı yüzünden fakat bu yaz denemeyi düşünüyorum ve deneyip başardığını iddia edenler var.

Homunculus Yapma
    Bir erkeğin spermi 40 gün boyunca çürümüş at gübresi ile birlikte hava geçirmez bir şekilde mühürlenmiş bir şişenin içine koyuluyor ve gözle görülür bir şekilde yaşamaya başlayıncaya dek orada o şekilde kalıyor. Bu zaman süresi sonunda bir ölçüde insan gibi olacak, fakat saydam ve vücutsuz bir şekilde olacak.

Eğer bundan sonra her gün düzenli bir şekilde insan kanı ile beslenir ve 40 gün daha at gübresinin ısısında tutulmaya devam edilirse, belirli bir süre sonunda yaşayan bir insan haline gelecektir. Bu bebeğin normal bir insanda var olan tüm organları vardır fakat daha küçüktürler. Geriye onun büyük bir dikkat ve itina ile eğitilmesi ve bu eğitimin zeka belirtileri ortaya çıkana dek sürdürülmesi kalıyor.

2. Slipknot

Slipknot Administratör

Homunculus hakkında daha önceden bir video izlemiştim. Aslında gerçekten işe yarayan bir olay fakat çürümüş at gübresi konusunda emin değilim. Biyolojik uygun bir ortamda yapılabilecek güzel bir deneyim olabilir. Yüzeysel de olsa hakkında bir fikir edinebileceğiniz bir video.

Anafiel ve Sadgreen bunu beğendi.
  3. Püh... doğru olsa bile yapmak istemediğim bir şey ...

Son düzenleme: 25 Şubat 2017
  4. Bu şeyleri boyle zor bulunur şeylerle söylüyorlar ki yanlış olduğu anlasilmasin

5. Slipknot

Slipknot Administratör

:D