1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Highgate Mezarlığı Vampiri

'Paranormal Varlıklar' forumunda Rune Mistress tarafından 8 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Highgate Mezarlığı 1839 yılında inşa edildi. Mezarlık uzun yıllar ihmal edildiğinden viran haldeydi. 1960'tan itibaren mezarlıkta bir vampir dolaştığı hikayesi yayıldı. Mezarlığın çevresinde kanı emilmiş ölü hayvanlar bulunmuştu. Dönemin gazetelerinde yer bulan ve tüm İngiltere'ye yayılan bu öykü vampir avı başlamasına neden oldu.

1963 yılında 16 yaşındaki iki genç kız Highgate Köyü'ndeki arkadaşlarını ziyaret ettikten sonra yatılı kaldıkları manastıra geri dönüyorlardı. Dönüş yolları mezarlığın yakınından geçiyordu. Kuzey kapısının önündeki patikadan geçerken gözlerine inanamadılar. Çünkü cesetler tabutlardan dışarı çıkıyordu.

Birkaç hafta sonra mezarın kapısının önünden geçen başka bir çift de aynı manzara ile karşılaşacaktı. Demir kapının arkasında korkunç yaratıklar gördüler. Nişanlı çift yaratıkları birkaç dakika boyunca şaşkınlıktan dona kalmış bir biçimde seyrettiklerini anlattılar. Olaydan sonra başka görgü tanıkları da karanlık çöktükten sonra mezarlıkta hayalet gördüklerini söyledi. Bazı görgü tanıkları yerel gazeteye yazarak gördükleri hayalet benzeri varlıkları anlattı. Mezarlığı inceleyen daha da tuhaf bir bulguya rastladı. Kanı emilmiş hayvan ölüleri bulmuşlardı. Bu olayın ardından yaratıkların vampir olduğuna kanaat getirildi.

Highgate-Cemetery-2.jpg

1971 yılında vampir hikayesi basında pek çok defa yer bulduktan sonra genç bir kız mezarlığın girişinde gerçekten saldırıya uğradığını iddia etti. Sabahın erken saatlerinde eve dönerken birden aldığı darbeyle yere savruldu. O anda yoldan geçen bir araba yardım için durdu ve vampir farların ışığında kayboldu.Genç kız hemen polise gitti. Saldırganı beyaz yüzlü, uzun, ölümcül bir figür olarak tarif ediyordu. Polis olay yerine gidip bölgeyi kapsamlı bir şekilde araştırdı. Ama olaya bir açıklama getiremedi.

Mezarlıkta garip olaylar olmaya devam edecekti. Bir adam mezarlıktaki bir varlık tarafından hipnotize edildiğini iddia ediyordu. Mezarlıkla ilgili hikayeleri duyan adam etrafa bakıp incelemek için gitti. Batıl inançlı biri olamadığından mezarlığa girmekten çekinmedi. Karanlık basmaya başlar başlamaz geri dönmeye çalıştı ama kayboldu. Kapıyı bulmak için yürürken arkasında Bir şey olduğunu farketti. Vampirle yüzyüze geldiğinde onu “Korkuyla Hipnotize Ettiğini” söyledi. Vampir gittikten sonra bile o duygu yoğunluğuyla hareketsiz durmaya devam etmişti.

Tüm bu olayların ülke çapında yankı bulmasından sonra okült ilimlerle ilgilenen çeşitli kişiler mezarlığa gelip araştırma yapmıştır. Ancak vampir avına kadar gitmesine rağmen konunun çözülememesi sorun yarattı. En sonunda yerel yönetim olayı kapatmaya karar verdi.

Bugün bile mezarlıkta garip olaylar olmaya devam ediyor. Mezarlığın önündeki patikada hala uzun siyah figürü gördüğünü iddia edenler var. Highgate mezarlığı parapsikoloji meraklıları içinde oldukça ilgi çekici bir araştırma alanı olamayı sürdürüyor.

Slipknot bunu beğendi.
  2. Slipknot

Slipknot Administratör

İlginç bir olay. Paylaşım için teşekkürler.

3. Rune Mistress

Ne oluyorsa bu mezarlıklarda oluyor zaten.

4. Highgate Mezarlığı ile ilgili bi belgesel buldum ama yukarıda yazılı olan vakalardan hiç birini anlatmıyolar. Görmezden gelincek bi detay değil bence. Niye bahsedilmedi?

5. Rune Mistress

Belgeseli seyretmedim ama yazıyı yazarken birden fazla kaynaktan yararladım. Olay eski bir olay, 70li yıllarda olmuş, çok sayıda tanık var. Gazete küpürleri vs. internetten bulabilirsiniz.