1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Helston'ın Beyaz Cadısı Tamsin Blight

'Kadim Bilgelik' forumunda Rune Mistress tarafından 9 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  19.yüzyılda yaşamış ünlü Kelt Cadı Tamsin Blight'ın ünü tüm Britanya adasına yayılmıştır. Halk arasında Tammy Blee olarak da bilinir.

  Tamsin Blight, 1798 yılında bir kelt kasabası olan Redruth'ta doğdu. Batı Cornwal'de efsuncu olarak büyük ün elde etti. Lanetleri kaldırıp kara büyüyü bozabileceği söylendi. Kendisinin de büyü yaptığına dair söylentiler vardı. Şamanik translara girerek kehanette bulunuyor ve ruhlarla iletişim kuruyordu.

  1830'da şifacı olarak çalışırken James Thomas ile tanıştı. 1835'te efsunculuk yapan James Thomasla evlendi. Çift birlikte çalışırken büyük başarı elde etti.Ancak kocasının yasadışı ve uygunsuz davranışları sebebiyle çift 1850'den itibaren ayrı yaşamaya başladı.


  CW_RCM_TRURI_1935_2.jpg


  Tamsin Blight'ın müşterilerinin çoğunluğu çifçiler ve genç kızlardı. Bitkilerle hem insanlara hem de hayvanlara şifa veriyordu. Evlenmek isteyen genç kızlar için de tılsım hazırlıyordu.Bir süre sonra Bligt'ın ünü kasaba sınırlarını aştı. Özellikle seyahat için uygun olduğuna inanılan ilkbaharda müşterileri artıyordu. İnsanlar ona danışmak için çok uzak mesafelerden geliyordu. Bu mevsim evinin dışında kuruklar oluşuyordu.Küçük keselerde müşterilerine Cadı Tozu satıyordu. Ayrıca üzerinde tılsımlar kazılı olan takılar da satıyordu. Bu tılsımlar ve keseler korunma, iyileşme ve diğer nedenler için kullanılıyordu. Blight'ın hastalara uyguladığı gizemli tedaviler ve iyileştirdiği her kişi onun ününü arttırıyordu.

  Tamsin Blight ile ilgili en ünlü hikaye ölü bir kadının ruhunu çağırmasıyla ilgilidir. Ölen yaşlı kadının akrabalarından biri Tamsin Blight'a gider çünkü yaşlı kadının paralarını nerede sakladığını bilmemektedir. Tamsin önce korunmak için tılsımlı bir yüzük yapar, sonra da St. Stythian Kilise'si mezarlığına gider. Önce dört elementin ruhlarını (Toprak, Hava, Ateş ve Su) çağırır. Ardından bağırarak, çığlık atarak, taşları yumruklayarak ruhu çağırmaya başlar. Ardından adamın yaşadığı evin çatısını uçuran bir fırtına ortaya çıkar ve yaşlı kadının sakladığı mallar ortaya çıkar.

  Tamsin Blight'ın hayatı boyunca çok sayıda takipçisi olmuştur. Müşterileri neredeyse her yıl cadının enerjisinden faydalanmak için onu ziyaret ederlerdi. Neredeyse yerel halkın tamamı Tamsin Blight'ın benzersiz güçlere sahip olduğuna inanıyordu. Tamsin Blight, 6 Ekim 1856'da 58 yaşındayken öldü.