1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Güç, Kuvvet, Cesaret için Büyülü Semboller

'Kadim Bilgelik' forumunda Rune Mistress tarafından 21 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Bazen hepimiz hayatımızda cesarete ve hedeflerimize ulaşabilmek için kuvvete ihtiyaç duyarız.Eğer doğru kullanılırlarsa güç ve kuvvet sembolleri bizi gereken enerjiyi sağlarlar. Bu sembolleri takı olarak kullanabilir, dövme yaptırabilir ve ya masanızın üzerine ya da açıkça görebileceğiniz bir yere koyabilirsiniz.(Önemli bir uyarı; majikal semboller, etkisini görebilmek için önce geçici dövme olarak yapılır, ters etki durumuna karşı direk kalıcı dövme yaptırmayın) Aslında bu sembollerin işleyişi basit bir hermetik yasaya dayanır: Benzer benzeri çeker. Örneğin bir totem hayvanının imgesine odaklanarak meditasyon yaparsanız bir süre sonra ona özgü nitelikleri göstermeye başlarsınız.Aynı ilke büyüsel dansta şekil değiştirmede de kullanılır.Bu konuya başka bir yazıda ayrıntılı olarak değinicem. Şimdi sembollere dönelim.Sembolünüz ya da totem hayvanınız takı şeklinde olabilir, bir süs eşyası ya da heykel şeklinde olabilir.Takı ise sürekli üstünüzde taşıyın süs eşyası şeklindeyse sürekli görebileceğiniz bir yere koyun. Ama önce nasıl aktif hale getireceğinize bakalalım.Sembolün güçlenmesi ve işe yaraması için şu aşamaları sırasıyla uygulayın:

1.Gücü yükleme:Heykel, takı ya da sembolün üzerine kazılı olduğu nesneyi elinize alın ve bir ışık-enerji akımının içine aktığını hayal edin.İkinci bir yöntem kendinizi iyi hissettiğiniz bir zamanda nesneya kendi enerjizden vermenizdir ama bunu enerjinizin yüksek olduğu bir zamanda yapın.

2.Meditasyon: Güç sembolünüzü düşünerek ve nesnenizi odaklanarak meditasyon yapın.

3.Programlama:Sembolünüzü ne için kullanacaksanız niyetinizi sesli olarak ifade edin.

Farklı kültürler farklı güç sembolleri kullanmışlardır. Tabi burda değişik coğrafyaların değişik türde kuvvet-dayanıklılık gerektirmesi de etkili olmuştur.Aşağıda pek çok kültüre ait semboller yer almaktadır:

Boğa.gif
    Boğa: Antik mısır ve pek çok ülkede kuvveti simgeler.

Tabono.jpg
    Tabono(kürekler) : Antik Afrika'da güç ve azim sembolü

Kelt omuzu.jpg
    Kelt omuzu: Dayanıklılık için kullanılan bir semboldür.

Ayı.gif
    Ayı: Eski armalarda sık rastlanan bir güç semboldür

Kanji.jpg
    Kanji: Japonların dayanıklılık için kullandığı bir semboldür.

Çinlilerin kuvvet sembolü.jpg
    Çinlilerin kuvvet sembolü.

Aslan.jpg
    Aslan en sık kullanılan güç sembollerinden biri.

Kurt.jpg
    Kurt: Eski Türklerde ve dünyanın pek çok kültüründe güç ve kuvvet sembolü olarak kullanılır.

Griffin.jpg
    Griffin: Kartal başlı aslan vücutlu efsanevi bir varlık olan grifin çok güçlü birkuvvet sembolü ve totem hayvanıdır.

Çift taraflı balta.jpg
    Çift taraflı balta: Kadınlar için kuvvet sembolüdür.

Kartal.jpg
    Kartal: Kızılderililerde cesaret, güç ve bilgelik sembolüdür.

Ok.jpg
    Ok: Türk kültüründe ve pek çok kültürde güç ve çeviklik sembolüdür.Kelt toplumunda genelde kelt düğümü ile birleştirilir. Türkler ise yayla birlikte tasvir eder.

Jaguar.jpg
    Jaguar: Antik mayaların en önemli güç sembolüdür.

Meşe.jpg
    Meşe: Keltler, Yunanlılar ve Romalılar için dini önemi olan, yıldırım, gökgürültüsü gibi hava olaylarını kontrol ettiğine inanılan meşe ağacının simgesi uzun yaşam, muhteşem güç ve dayanıklılık verir.

Yıldırım.jpg
    Yıldırım: Gökyüzünden gelmesi sebebiyle kutsal kabul edilen ve eski insanlarda oldukça hayranlık uyandıran bir güç sembolüdür.

Japonların kuvvet sembolü.jpg
    Japonların kuvvet sembolü.

Tivaz.jpg
    Tivaz: Viking savaşçılarının kullandığı bir güç sembolüdür. İskandinaz mitolojisindeki tanrı Tyr'in sembolüdür.Eril enerjiyle bağlantılıdır.

Thor'un çekici.jpg
    Thor'un çekici: Viking-İskandinaz mitolojisi kökenli bir sembol.Güç ve kuvvet için kullanılır.

Anafiel ve Slipknot bunu beğendi.
  2. Slipknot

Slipknot Administratör

Griffin sembolü hastasıyım :)

3. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

bende jaguara hayranım, özellikle siyah olanları çok güzel hayvanlar.

4. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Bende grifin ve tivaz şekillerini seviyorum. :)

5. Griffin dövmesi yaptırmayı düşünüyorum

6. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Bende kolye istiyorum Çift taraflı balta, meşe, ok, tivaz olabilirim. Ama bulamıyorum.

7. ö
    Özellikle tivaz ve çift baltalı kolye istiyorum bulan olursa haber verebilir mi?

8. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Elbette

Etiketler: