1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Farkındalık

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 21 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  İnsanların çoğu ya geçmişe takılıp kalmış durumdadırlar ya da sürekli olarak gelecek hakkında endişelenmektedirler. Farkındalık zihni açık ve bilinçli olarak şimdiki ana yönlerdirmektir.Böylelelikle hem öz benliğimizi keşfeder hem de hayatı çok daha verimli hale getiririz.Şu an ki düşünce ve duygularımızı yargılamadan gözlemleyebildiğimizde farkındalık haline ulaşırız.

  Endişe, üzüntü ve korkulara karşı yapabileceğimiz en iyi şey onları serbest bırakmaktır.Bunu başardığımızda artık üzerimizdeki negatif tesirlerinden kurtulmuş oluruz. Farkındalık ve yargısız kabullenme şimdiki ana odaklanmayı sağlayan öğretilerdir.Etrafımızdaki olayları önyargısız olduğu gibi görüp değerlendirmemizi sağlar.

  kundalini.jpg
  Farkındalık çalışması yapan kişiler hayattan daha yüksek tatmin alır.Bu kişilerde fiziksel gerginlik, stres azalır. Duygusal esneklik ve dayanıklılık artar. Günlük huzursuzluk ve baskılarla mücadele yeteneğiniz gelişir.Kendiniz ve çevrenizdeki insanlarla daha çok iletişime geçersiniz, sosyal becerileriniz ve kendinize güveniniz artar.

  Bilinçli farkındalık kendimizi, yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlayarak daha başarılı olmamıza da yardım eder.Kendinin farkında olmak bencil olmak değildir tam tersine farkındalık geliştiren insanlar çevrelerine karşı da daha fazla duyarlı olurlar.
   
  Anafiel bunu beğendi.
 2. Anafiel

  Anafiel Süper Moderatör

  Süperdi...
   
 3. [​IMG]

  Farkındalık devrimi insanın kendisini tanımasıyla başlamasına rağmen, tanımı ve adı geçtiğimiz yüzyılda verilecek olan, New Age dünyasının insan kimyasına dokunacağı öznel bakış açısı.

  Farkındalıkta asıl önemli olan, gerçeğin var olmadığıdır. Gerçek kavramını ortadan kaldırdığınızda, kendinizi, var oluşunuzu ve mekanınızı anlayabilir, öz benliğinizle uzun soluklu sohbete girişebilirsiniz. Bu sohbetin temel konusu, sorulacak 'Neden?' sorularıyla başlar ve genellikle 'Nasıl?' sorusuyla da biter. Zor bir yanı olmamasına rağmen bir çok insan için farkındalık oldukça zor ve karmaşık bir durumdur-yine mi ruhani gelişim formülleri ya da keyif alarak nefes almak için 10 temel adım konuları.. hayır.- Dürüstlük, farkındalığın temel prensibidir.

  Bilinç, özlük ve bilinçaltı kavramlarıyla iniltili olan farkındalık; kişinin bilgisini, tepkilerini, kişiliğini ve yapabileceklerini bilmesini temel alarak-günümüzde farklı boyutlarda- değerlendirilen öz benliği anlama çabasına verilen isimdir.

  Neymiş peki bu öz benlik?
  Kimileri insan olmanın temel prensiplerini dile getirir, inançlardan vurgu yaparak yapılması gerekenleri belli kurallar altında müritlerine iletir, bir bütünü anlatır, her şeyin doğal olduğunu dile getirir... Hep birileri birilerine bir şeyler anlatır, yol gösterir, temel etken olmaya çalışır. Yukarıda söylediğim gibi gerçeği yok ettiğiniz de, yaşamak adına sebepleri kendiniz bulacak ya da yaratacaksınız. Böylelikle neye inandığınızdan tutunda neden yaşadığınıza dair ufakta olsa fikriniz olacak, sonrasında sizin yazdığınız hikayeye göre şekillenen bir kişilik..

  Burada önemli olan sizsiniz. Var olan bir başkası değil ve kendinizi anlamak, birinin yardımıyla değil tecrübelerinizle olacaktır. Evet, dışarıdan etkileniyor, öğrenmedikçe kalıplardan sıyrılamıyoruz. Ancak insanın ufku o kadar geniştir ki, kendi içinde kaybolan evrenlere sahip.. Bu yüzden 21. yüzyılın insanoğlunun farkına varması gerekenler arasında gerçekliğin sanal olgu olduğudur.
   
  Son düzenleme: 7 Mayıs 2016
  Anafiel ve Rune Mistress bunu beğendi.