1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

En Ünlü 10 Gothic Rock Grubu

'Gothic Müzik' forumunda Rune Mistress tarafından 20 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Gothic Rock, Post-Punk ve Altenative Rock'ın bir alt türü olarak 1970'lerin sonu 1980'lerin başında ortaya çıkmıştır. Şarkı sözleri diğer Rock türlerine göre bile kasvetli ve karanlıktır. İlk önce İngiltere'de ortaya çıkmış ve popüler olmuştur. İşte Gothic Rock'ın en ünlü temsilcileri


  1.The Cure


  1976'da kurulan İngiliz grup, Gothic Rock'la özdeşleşmiş ve bu türün en iyi örneklerini vermiştir. The Cure 80'li yıllarda dünya çapında ün kazanmıştır. The Cure'ın yükselişi Gothic Rock'ın da yaygınlaşmasını sağlamıştır.


  2.Bauhaus


  1978'de İngiltere'de Peter Murphy (vokal), Daniel Ash (Gitar), Kevin Hankins (Davul) ve David J (Bas) tarafından kurulmuştur. Grup, Gothic Rock'ın en iyi temsilcilerinden biri olarak kabul edilmekle birlikte; Punk Rock, Psychedelic Rock ve Glam Rock türlerinde de müzik yapmıştır. Bauhaus 1983'te dağılsa da 1998'de yaniden kuruldu.


  3.The Cult


  1983 yılında şarkıcı İan Astbury ve gitarist Billy Duffy tarafından kuruldu. İlk başlarda Death Cult ismiyle müzik yapıyorlarsa da daha sonra telif hakları nedeniyle isimlerini değiştirdiler. The Cult 1985'ten itibaren çok popüler oldu ve ünü Britanya sınırlarını aştı.

  cult.jpg


  4.Joy Division


  1976'da İan Curtis(Vokal), Bernard Summer, (Gitar), Peter Hook (Bass) ve Stephen Morris( Davul) tarafından kurulmuştur. Unknown Pleasures, Closer gibi başarılı albümlere imza atan grup, 1980'de İan Curtis'in intiharıyla sarsıldı. Üyelerin geri kalanı New Order isimli grubu kurarak müzik hayartına devam etti.


  5.Sister of Mercy


  1980'de kurulan grup üç yıl sonra Temple of Love isiml hit parçasıyla büyük başarı kazanmıştır. Grup üyeleri 1985'ten itibaren aralarında sorunlar yaşamaya başladı. Ayrılan üyeler Ghost Dance ve The Mission isimli grupları kurdu. Andrew Eldrith yeni üyelerle birlikte The Sister of Mercy'de devam etti.


  6.Nosferatu


  Mart 1988'de Damien DeVille, Vlad Janicek ve Saphirre Aurora tarafından kuruldu. Zamanla Damien DeVille haricindeki orjinal üyeler gruptan ayrıldı. Grup şimdiye kadar 14 ülkede 300'den fazla konser vermiştir.


  7.Fields Of Nephilim


  İsmini melek-insan melezi efsanevi nephilimlerden alan grup 1984'te İngiltere'de kuruldu. Büyük bir üne ulaşamamış olsalarda Gothic Rock'ın en önemli temsilcilerinde biri olarak kabul edilirler.


  8.Lacrimosa


  Tilo Wolf ve Anne Nurmi tarafından İsviçre'de kurulmuştur. Lacrimosa Gothic Rock'ın Kuzey Avrupa'da tanınmasına büyük katkıda bulundu.


  9.This Mortal Coil


  İngiliz Post-Punk hareketinin kilit isimlerinden olan İvo Watts-Russel, 1983'te This Mortal Coil'i kurdu. Gothic Rock Türünde müzik yapan grup, It'll End in Tears, Filigree & Shadow, Blood isimli üç albüme ve çok sayıda single'a imza arttı.


  10.Cocteau Twins


  İskoç Gothic Rock grubu Coteau Twins, 1979'da Elizabeth Fraser (Vokal), Robi Guthrie (Gitar) ve Will Heggie (Bas) tarafından kuruldu. Grup 1997'de dağılsa da üyeleri müzik hayatlarına devam etti.
   
  Slipknot bunu beğendi.
Etiketler: