1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
    Duyuruyu Kapat

Dr. Persinger Ve Elektromanyetik Zihin Kontrolü

'Gizli Dosyalar' forumunda Rune Mistress tarafından 23 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Kanada'da Ontorio şehrindeki Laurentian Üniversite'sinde nöroloji ve psikoloji üzerine çalışan Dr. Michael Persinger, elektromanyetiğin zihin üzerindeki etkileri üzerine olan fikirleri ABD'de başta Pentagon olamak üzere pek çok kurumun ilgisini üzerine çekti. Dr.Persinger elektromanyetik radyasyonun beyin üzerindeki etkilerini araştırırken Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı ve Donanması'ndan maddi destek almıştı.

Persinger'ın deneylerinde elde ettiği en büyük başarılarından biri insanlarının beyinlerinin ön loblarına elektro-manyetik titreşimler göndererek Tanrı, melekler ya da uzaylılarla iletişim kurduklarına inanmalarını sağlamaktı.

kask.jpg

1933 yılında Evangelist Hristiyanlık üzerine araştırma yapan Gazeteci Ian Cotton, deneyler esnasında kullanılan "Persinger Başlığı"ı denedi. Ian Cotton yaşadığı deneyimi şöyle anlatıyor: " Tibetli keşişlerin arasındaydım Ben de bir Tibetli keşiştim ve hep öyle olduğuma inanıyordum."Persinger, araştırması ve insanların ilahi deneyimler yaşadığına inandırılabilmesi ile ilgili şöyle söylüyor: " İnsan deneyimleri, beyinde olup biten şeyler tarafından belirleniyor. Tanrı deneyimi, Tanrı'nın varlığı sorusundan bağımsız olarak, beyinde duyumsanabilir."

Persinger labaratuarlarında telepati üzerine de deneyler yaptı. Çiftlerin telepatik iletim raporlarını yayınladı. Çeşitli gruplar üzerinde duyu-ötesi algı yeteneklerini ölçen çalışmalar yaptı. Kör insanların durugörü yeteneklerini ölçtü. Persinger bu dönemde ünlü psişik Ingo Swann ile de çalıştı.

Dr.Persinger'ın 1995 yılında yayınladığı makalesi ise çok daha geniş kapsamlı zihin kontrolü imkanı sağlayan alanları inceliyordu.Bu makale çağdaş bilimin beynin işleyişindeki kodları ve algoritmaları keşfettiğini öne sürüyordu. Edinilen bu bilgiler ışığında beyin süreçleri etkilenebilir, beynin istenen deneyimleri üretmesi sağlanabilirdi.

Persinger'a göre insan beynindeki bu kodlar iletişim ağları kullanılarak uyarılabilirdi. İnsan beynindeki temsili sistemleri anlamayı amaçlayan Dr. Persinger, yoğunlukları 10 miligramdan düşük elektromanyetik alanlar üzeride çalıştı.Persinger'ın altını çizdiği önemli bir nokta şuydu: Elektromanyetik araçların kullanılmasıyla kişinin hafızası, bilinci ve benlik duygularına ulaşılabilir ve hatta şekil verilebilirdi. Daha açık ifade etmek gerekirse bilinç silinebilir ve yeniden oluşturabilirdi.

Dr. Persinger istenen deneyim, duygu ve anıların dış bir kaynaktan insan beynine aşılanabileceğini söylüyordu.Üstelik bu projeyi gerçekleştirmek için gerekli olan radyo ve televizyon ağları dünya üzerinde halihazırda mevcuttur. Dr. Persinger'a göre altı milyarlık nüfusun beynini bu ağlarla yıkamak mümkündür.

Son düzenleme: 23 Ağustos 2016
    Slipknot ve Anafiel bunu beğendi.
Etiketler: