1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

CIA ve Zihin Kontrolü Deneyleri

'Gizli Dosyalar' forumunda Rune Mistress tarafından 5 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Amerika istihbarat örgütlerinin dikkatini zihin kontrolü üzerine çeken ilk kişinin General William Donovan olduğu kabul edilir.Böylelikle 1942'de Stratejik Servis Ofisine (OSS) dönüşen Stratejik Servis Koordinatör(COI) ofisi kuruldu.Başlangıcından itibaren bu kurum, ayrılan bütçenin nereye harcandığı bilinmeyen gizli bir oluşumdu. Donovan tarafından yönetilen bu teşkilat devletçe takip edilemeyeceğinden emin oluyordu.Amaç sadece salt casusluk değildi.Çünkü teşkilatın kurulmasında ingiliz ajanlarının da etkisi vardı. Donovan zihin kontrolü konusunda İngilizlerden çok şey öğrenmişti.

  OSS'in yaptığı ilk araştırma sorgularda kullanılacak bir gerçeklik ilacı üzerineydi.Ancak bu ilaç daha sonraları hipnoz yöntemiyle programlanan suikastçılar üzerinde kullanıldı.Donovan'ın yönetimindeki OSS yetkiyi CIA'in ele geçirmesiyle sonlandı. Ama CIA bu araştırmalar yararlı buldu ve devam etti. CIA'in önceliği zihin manipülasyonuydu. Bunu sağlayacak uyuşturucu ilaçlarla ilgili deneyler yapıldı.Ülke çapında sayısız hastane bu deneyler için kullanıldı.

  CIA'in yaptığı parapsikoloji alanındaki deneyleri bilinse de bu çalışmaların odaklandığı nokta zihin kontrolü ve kitle manipülasyonudur. Asıl kilit nokta ise bu çalışmaların finansörleridir. Rockefeller, Harriman ve Dullesler gibi, Skull & Bones tarikatı üyesi zengin aileler bu deneylere destek veriyordu. Skull & Bones Tarikatı, zihin kontolü çalışmalarına büyük önem vermekteydi. Amerikan eğitim sistemi politikalarını yine bu tarikatın belirliyor olması da tesadüf değildir. Harriman ailesine ayrı bir parantez açmak gerekir çünkü bu aile soy gelişim çalışmalarına özel bir ilgi gösteriyordu. Harrimanlar aynı zamanda Hitlerin iktidara gelişini de desteklemişlerdi. Nazilerin insanlar üzerinde yaptığı deneyleri hepimiz biliyoruz.

  1947 yılında Bluebird adı altında CIA'in yaptığı zihin kontrolü deneyleri hız kazandı. Bluebird Projesi " kişiliğin suiistimal edilebilir şekilde değiştirilmesini " amaçlıyordu. Nelson Rockefeller zihin kontrolü projelerine gereken kaynağı sağlamak için tam üç federal şirketini gözden çıkardı. Ulusal Zihin Sağlığı Enstitüsü ve devlete bağlı birçok kurumda CIA'nin zihin kontrolü deneylerinde kullanıldı.

  CIA ve diğer istihbarat teşkilatlarının yaptığı operasyonların finansal desteğe gizlemek içi çok çeşitli kollara ayrılmıştı. Rockfeller ve Allan Duller, zihin kontrolü projelerine sağladıkları maddi desteği gizlemek için İnsan Ekolojisi Araştırma Derneği'ni kurdu. CIA'in operasyonlar için para desteği bu dernek üzerinden sağlandı.. Daha da kötüsü CIA'in zihin kontrolü üzerine olan projelerinde vatandaşlar kendi rızası olmadan denek olarak kullanılmıştır. CIA'in zihin kontrolü üzerine olan çalışmalarının çok küçük bir bölümü ifşa edilmiş olmasına rağmen ortaya çıkartılan çok ciddi bir istismar olduğudur.

  CIA gibi güvenlik teşkilatı olarak geçen kuruluşlar, küçük seçkin bir sınıfın egemenliklerini sürdürmek için çalıştırmaktadır. Zengin ailelerin mensubu olduğu bu grup kendi otoritelerini sağlamlaştırmak için soy gelişim tasarıları, kitle manipülasyonu, zihin kontrolü gibi alanlardaki çalışmalara destek vermektedir. CIA medya kontrolü yoluyla toplumu yönlendirme görevi üstlenmiştir.
   
  Son düzenleme: 19 Haziran 2016
  Anafiel bunu beğendi.
 2. Anafiel

  Anafiel Süper Moderatör

  Yine harika bir konu ve harika bir yazı.. :)
  Merak ettiğim tüm konuları paylaşıyorsunuz... emegine sağlık..
   
 3. Slipknot

  Slipknot Administratör

  Gerçekten harika bir makale. Bir makalede okuduğum kadarıyla CIA Fransa'da bir bölgede ekmeğe karıştırdıkları özel bir mantar mı neydi, bir madde işte, yardımıyla insanların zihin kontrolünü ele geçiriyor. Madde insanların zihin kontrolünü elden kaybettiriyor ve olmadık şeylere yönlendiriyor. Misal, intihar eden insanlar, hem de sebepsiz yere. Aynı zamanda Rusların da deneyleri vardı zamanında. Örneğin uykusuzluk deneyi. Korkunçtu. Sonraki zamanlarda bu iki konuyu da açıklayan makale ekleyeceğim siteye. Teşekkürler.
   
  Anafiel bunu beğendi.
Etiketler: