1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Ch'i

'Feng shui' forumunda Rune Mistress tarafından 28 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Ch'i feng shui'ye göre insan yaşamını etkileyen faktörlerin başında gelir.Soluk olarak çevrilen ch'inin akışı doğaya ve yaşma yön verir.Bu enerji en çok ejderha noktalarında bulunur.Feng shui uzmanları iyi ya da besleyici ch'i damarlarını aralar ve sonra da orada oturanların yaşamlarının yönlendirmek için bu ch'i'yi yönlendirirler.

  İnsanlarda ch'i bedeni hareket ettiren, görünüşümüzü ve konuşmamızı belirleyen güçtür.Hareketlerimizi ch'i ve bedenin içindeki yönlendiriliş şekli belirler. Ch'i herkeste farklıdır. Ch'i yukarı ve aşağı hareket edebilir.Bizim dik durup duramayacağımızı, başımızın öne sarkıp sarkmayacağını ya da topallayıp topallamayacağımızı ch'i belirler. İnsan ch'i'i çeşitli yöntemlerle geliştirilir:meditasyon, olumlu insan ilişkileri ve feng shui.

  newton-alchemist-newman-merl.jpg
  Sistemimizdeki ch'i akışının durumunu anlamak için feng shui uzmanları oturuşumuza, nasıl hareket ettiğimize ve nasıl konuştuğumuza bakarlar. Beden hareketleri, duruş, yüz ifadesi, gözlerin parlaklığı dudakların sıkılığı ve cildin gerginliği gibi unsurlar ch'i'nin nasıl aktığını gösteren işaretlerdir.

  Feng shui kişinin ch'i'sini etkiler.Amacı ch'i akışısını ılımlı duruma getirilmesi ve zenginleştirilmesidir. Yaşanılan yerde iyi bir ch'i akışının sağlanması orada oturanların ch'i'lerini arttırır. Ch'i kavramı herhangi bir evi, işyerini, araziyi ve bunların içsel ve dışsal etkilerini değerlendirmede Feng Shui uzmanlarının dikkate aldığı en önemli etkendir.
   
  Anafiel bunu beğendi.
 2. Feng shui ch'mize iyi mi geliyor yani o_O
   
 3. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Evet, Feng shui'yi kullanarak hem kendi ch'i'mizi hemde yaşadığımız yerin ch'i'sini iyileştirebiliriz.
   
  healer bunu beğendi.
Etiketler: