1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Çatal Çubuk Büyüsü (Radyestezi)

'Kadim Bilgelik' forumunda Rune Mistress tarafından 10 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Çatal çubuk belirgin bir şekilde dişil yönü baskın olan arkadaşça bir sanattır ve bunun ilgi alanı da gizli metalleri bulmaktan suları keşfetmekten daha ötelere uzanır.Bunun asli ilgi alanı şudur: Gömülmüş iç bilgeliğimizle irtibat haline geçebilmek...Aslında çatal çubuk(araştırma çubuğu) Keltçe "dewys"(Tanrıça) ve "rhodl"(ağaç dalı) kelimelerinden türetilmiştir.

Bilgeliğin ağacı olan fındık, çatal çubuk için gerçekten de çok kullanışlı bir malzemedir.Sizse yer altı araştırmalarınız için lütfen bir dal kesin.Önce kendinizi bununla rahat hissettiğiniz bir şekli ve ebatı seçin sonrada bunun rahat bir şekilde hareket etmesine imkan tanıyın.Böylece bu kaybolduğunuzda ya da önceden kaybolnuş bir nesneyi bulmanızda sizin doğru yol boyunca ilerlemeniz için gereken uygun kılavuzluk hizmetini başarıyla verebilecektir.Ama benim bildiğim kadarıyla kadınların çoğu bu çalışmaları bir sarkacın yardımlarını alarak yürütmeyi tercih etmektedirler.Bu sarkacın zincire geçirilmiş olan bir kristal olabileceği gibi, bir kordona geçirilmiş olan o çok sevdiğiniz tılsımınız da olabilir.Doğaçlama bir biçimde yapılan bir sarkaç için ip parçasının ucuna geçirilmiş bir anahtarı da kullanabilirsiniz ama ben şahsen sizin açınızdan kişisel bir anlam ifade eden bir tılsımın kendi iç bilgeliğinizle eş frekans tutturabilmeniz için daha iyi olacağı kanaatindeyim. İyi kişileştirilmiş sarkaçlara iki güzel örnek verebilirim. Zincirin üzerinde bir saat ya da sizin en beğendiğiniz kristal saat halkası...Benim şimdiye kadar kullandığım sarkaçların arasında en etkili performansı gösterense bir perde kordonunun üzerindeki bir çekül olmuştur.

Peki çatal çubuk büyüsü nasıl işler? Bunun içinde telekinetik ve ya telepatik bir güç varmış gibi gözüküyor, çünkü bazı çatal çubukçular bir harita üzerinden uzaktan kumanda tekniğine başvurarak mineralleri ve suyu bulabiliyorlar.Bu da sürecin hakikatinde kesinlikle fiziksel kategoriye giren bir süreç olmadığını kanıtlıyor.Bununla birlikte birçok insan dünyamızın bazı enerji hatlarına sahip olduğuna ve Oxfordshire'in Rollright'ındakine benzer taştan çemberlerin çevreye bazı ultrasonik ışınları, radyasyonu ve manyetik enerjileri yaydıklarına kati olarak inanmaktadır. Bu ışınların şablonuysa, ayın ve sezonların dönemlerine göre bir hayli değişiklik göstermektedirler.Bu ley hatlarının doğası hakkında fazla bilgili kişiler olduğumuzu iddia edemeyiz.Bunların kanıtlanabilmiş bilimsel şeyler olduğu kesinleşmiş bile değildir.Buna rağmen bazı güçlü yollar mevcutmuş gibi gözükmektedir.Genelde bunlar düz yollardır ve Neolitik devirlerden bu yana sürekli kullanılmışlardır. Bunlar ister ruhsal içeriği ağır basan bir enerji olsun, isterse fiziksel ve ruhsal enerjilerin kompleks bir karışımı olsun, şunun gerçekliğinden en ufak bir şüphe duymuyorum: Sarkaç kullanarak bu "doğru yollara" ince bir ayarın üzerinden uyarlanabiliriz. Toprağın yaşayan gücünün bir türü,buralarda bizim kendi içsel psikolojik radarımızı büyütüyormuşa benziyor.

Peki sarkacın ya da arama çubuğunun hareketlerini yöneten birim acaba hangi birimdir? Pek tabi bizim kaslarımız.Peki bu kaslar bu sakacın ya da çubuğun hareketlerini hangi prensip uyarınca yönetirler? Bizim içsel bilgeliğimizin verdiği bazı bilinçalıtı talimatları uyarınca...Bunlar bize bu şekilde en iyi rotanın ya da en doğru kararların hangisi olduğunun bilgisini sunabilirler.

Başkaları bu konuda bana katılmasalar bile, bunun da başka psişik beceriler gibi bir vakumda uygulanabileceği kanaatindeyim.Bana göre siz bunu bir şeyi kaybedince ya da bir karar verme ihtiyacını kendi içinizde hissedince uygulayın.

kaynak: Bütün Kadınlar Cadıdır-Cassandra Eason

Etiketler: