1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Büyü yapmak günah mı?

'Kadim Bilgelik' forumunda Slipknot tarafından 17 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Slipknot

  Slipknot Administratör

  Aslında çok basit bir soru ve cevabı da kesin olarak nettir. Büyü yapmak 7 büyük günahtan birisidir. Tarihe baktığımız zaman büyünün, büyücülüğün şeytanın işi olduğunu hemen görebiliriz. Eski dönemlerde kiliseler tarafından da yasaklanmış olan büyü yapmak, islamiyete göre de en büyük günahlardan nitelendirilmiştir.

  Tarihin tozlu sayfalarına baktığımızda eski çağlarda avrupada büyücülükle uğraşan kişiler kiliseler ve kutsal şövalyeleri tarafından diri diri yakılarak infaz edilirdi. Bunun nedeni büyü yapan kişinin cadı ya da şeytan olmasına inanılmasıydı.

  7 Büyük Günah.jpg

  Yine eski dönemlerde avrupanın en büyük ölüm getiren salgını olan veba ya da diğer adıyla kara ölüm, bir cadı ya da şeytan tarafından yapılan korkunç bir kötü büyü yapmanın sonucuydu. O dönemlerde büyücülük yapan insanlar cadı ya da şeytan olarak nitelendirilip ilk önce idam edilirdi. Sonra bir gün boyunca suda bekletilip, kilise rahipleri tarafından tekrar dirilmemesi için sudan çıkarıldıktan sonra başında kutsal kitaptan bir yazıt okutulurdu.

  Efsaneye göre infaz edilen kişi gerçek bir şeytan ya da cadı ise tamamen ölmezdi ve ancak o yazıtı işittikten sonra ölürdü. Bu efsaneler şimdiki zamanlarda sadece filmlere konu olmaktadır.

  İslamiyet dini ise büyü konusunda çok katıdır. Yedi büyük günah olarak adlandırılan temel ilkelerin birisi de büyü yapmaktır.

  Diğer inançlara göre bazen büyü yapmak günah değildir. Örneğin satanizm büyü yapmanın yasaklılığı konusunda diğer dinlere göre kesinlikle karşıt görüşlüdür.

  Son olarak belirtmek istediğim bir diğer önemli husus ise islamiyet geleneğinde üç tür büyüye rastlanma olayıdır.
  1. Davah, sihirli sözcükler ve cin çıkarmayı kapsar. Dualarda yalnızca Tanrının meleklerin ve iyi cinlerin adı geçerse yasaldır;
  2. Sihir, kötü cinlerin elindeki güce bağlıdır islamda kesin olarak yasaktır.
  3. Kihanah ya da falcılık.Astroloji gibi doğal işaretlerle geleceğe yönelik tahminler yapılabilir ama kesin ve olarak eğiştirilemez olduğuna inanmak kadere imansızlık ve şirk kabul edilir.
   
  vakog ve Anafiel bunu beğendi.