1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Büyü Nedir? Hazırlık ve Uygulamalar

'Kadim Bilgelik' forumunda Rune Mistress tarafından 6 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Büyü deyince hemen hemen herkesin aklına aynı şeylerler gelir. Elinde asa tutan bir büyücü ya da kazanının başında duran bir cadı.Cadı sihirli sözler söyler, büyücü çeşitli mimikler yapar.Ama bunlar büyü değildir.Büyüye zihni hazırlamak, odaklanmak için yapılan çalışmalardır.Çoğu zamanda gerekli olan çalışmalar.Yine de büyünün asıl gücü burdan gelmez.Bazı yazarlar büyüyü geleceğe dair olasılıkları değiştirmek olarak tanımlar, bazıları da bilinçaltını değiştirmek olarak görür.Bir diğer görüş de enerjiyi yükseltip fiziksel forma sokarak istediğimiz sonucu elde etmektir.Benim kişisel görüşüm ise üç fikirde de haklılık payı olsa da sonuncusu büyüyü daha iyi tanımlıyor.Evrende pekçok farklı titreşimde enerji var ve iyi bir büyücü olmak için bunları nasıl kullanıcağımızı bilmemiz gerekir.

  Büyüye başlamadan önce açık fikirli olmak ve zihnimizi hertürlü ihtimale açmak gerekir. Beynimiz iki farklı yarımküreye ayrılır. Sol beyin genelde kontolü elinde tutar, mantık ve günlük rutinle ilgilenir.Bilinçaltınının etkisine kapalıdır.Sağ beyin ise yaratıcılık ve hayal gücü ile ilgilidir. Bilinçaltıyla iletişim halindedir. Aslında bu tüm evrende görülen enerjinin iki ana formunun bir yansımasıdır: Yin-yang, kadın-erkek,karanlık-aydınlık, pozitif-negatif. Büyü çalışmalarının amacına göre her iki tarafta kullanılır. Bu yüzden bizde beynimizin iki küresini de kullanmak durumundayız.Mantığa ve fiziksel dünyaya odaklandığımız kadar sezgilerimize ve hayal gücümüze de önem vermeliyiz.

  Büyü yapmak için din değiştirmek gerekmez. Cadı ve pagan aynı şey demek değildir.İnancınıza en uygun yolu şeçin.Pekçok kültürde pek çok farklı metot var: Şamaniz,Mistizm, Batın İlmi,Hüddam, Witchcraft, Vodoo.Pagan kökenli büyülerde inacınızla çelişen bir ifade varsa çıkartabilirsiniz. Zaten asıl tavsiye edilen kendi büyülerinizi yazmanızdır.

  Teurji'ye ayrı bir parantez açmak istiyorum.Teurji, Tanrıya dua ederek ondan enerji istemek, meleklerle iletişim kurmak olarak bilinir. Lakin Teurji çok üst düzey bir metotdur ve tehlikelidir. Koruyucu melek yerine sizden faydalanacak kötü niyetli bir varlığa rastlayabilirsiniz. Başlangıç seviyesi için asla uygun değildir.

  Eski çağ uygarlıkları büyüyü çok etkin bir şekilde kullanırlardı. Ancak cahil halk büyüde kullanılan enerji formlarına tapmaya başlayınca paganizm ortaya çıktı. Cadılar bu güçlere tapmazlar. Yine de eski bilgeliğin izini sürerken pagan kültürünü incelemek durumundayız. Böylece en azından eskilerin üstün bilgeliğinin kırıntılarını bulmayı umuyoruz. Lakin derine indiğimizde tüm rahiplerin İlahi Bir'den söz ettiğini görürüz.

  Eclectic Cadılar kendi düşünce ve inançlarına göre büyüler yazarlar.Eclectic Witchcraft en güçlü yöntemlerden biridir. Ben yine de kendi inancınıza uygun yolu seçmenizi önericem.Yoksa bilinçaltı engelleriyle karşılaşabilirsiniz.Eğer emin olamıyordanız dua edin ve bir işaret bekleyin.

  Büyü Uygulamaları için hazırlık

  Büyü çalışmalarına başlamadan önce basit teknikleri çalışmalıyız: konsantrasyon,odaklanma, meditasyon, gözüne canlandırma.Asıl çalışmada bu teknikler büyü işlemini tamamlama da gereklidir.Konsantrasyon bir düşünce ya da görüntüyü kesintisiz bir şekilde akılda tutabilmektir.Konsantrasyan asıl ritüel sırasında birincil öneme sahiptir, direk ilgisi olmayan her şeyi aklımızın dışında tutmalıyız.Ritüele başlandığında hiçbir gürültüye, aklımızda gün içinde olanlara dair hiçbir düşünceye hatta telefona bile izin verilmez. Eğer ritüel bölünürse başka bir zamana ertelenir.

  Burda konsantrasyonunuzu güçlendirmek için iki egzersiz var.Bir demir para büyüklüğünde beyaz bir karton kesin ve siyah arka plana yapıştırın. Rahatça oturun ve noktaya odaklanın. Birkaç dakika sonra gözlerinizi kapatın ve beyaz noktayı görmeyi deneyin. Beyaz noktayı gözleriniz açıkmış gibi göreceksiniz. Düşüncelerinizi beyaz nokta üzerinde yoğunlaştırın ve bu imajı aklınızda ne kadar tutabileceğinize bakın.Benzer bir egzersizde mum ateşi kullanılır.Aynı mantıkla muma bakıp odaklanın.En kolay yöntem fitilin etrafındaki mavi kısma odaklanmaktır.Gözlerinizi kapatın ve bu imaja odaklanın.Aynı beyaz noktaya odaklandığınız gibi.Dikkatinizi üçüncü gözünüze, bir nesneye ve ya belirli bir hedefe yönlendirin.Bu farklı bir tür konsantrasyon ancak bunun ayrılmaz bir parçası.Üçüncü gözünüze odaklanın ya da bir objeyi görselleştirmeniz daha kolaydır.Görselleştirme duygu ve kararlıkla birleştiğinde, aklınızın içindeki gizli bölmeyi açarak, arzularınızı gerçekleştirme işlemini başlatır.Bu ritüeli neden yaptığınıza odaklanarak ve konsantre olarak enerji kanallarını, akıl gücünüzü aktifleştirin.Enerji güçlü ve net olmalı. Örneğin çember açılırken çok iyi odaklanılmalı.Yoksa ne sizi korur ne de enerjinizi yükseltir.

  Meditasyon uygulamalarında kendi odaklanma, görselleştirme, konsantre olma gücümüzü kullanırız. Ayrıca kendi içimizde rahatlamayı, tahrip edici duyguları kontrol etmeyi öğrenir ve içgörü kazanırız.Meditasyon aynı zamanda farkındalık duygusunu geliştirir.Tüm bu yetenekler büyü uygulamaları ve ritüelleri için çok önemlidir.

  Elementlerin Kullanımı

  Antik Yunan Kaynaklarına göre evren dört elementten; hava, su, ateş ve toprak, ve bunların dışında maddi dünyaya ait olmayan ether(ruh)tan meydana gelmiştir.Bu elementler günümüzde büyü işleminin önemli bir parçasıdır. Ritüelimize başlarken bu elementleri çağırırız. Genel olarak çember çizerken davet edilirler; güçlerinden yararlanmak için ya da ritüele tanıklık etmeleri için.

  Her zaman tüm elemenleri davet etmek gerekli olmaz, örneğin aşk ya da değişim için sadece ateş elementi çağırılabilir. Eğer duygular ve ilişkilerle ilgili bir çalışma yapılıyorsa su elementi çağırılır.Toprak istikrar ve büyümeyi teşvik için, hava ise iletişim ve fikirler için çağırılır. Ritüelimiz bittiğinde, elementlere bizi kutsadıkları ve güçlerini verdikleri için teşekkür ederiz.

  Ether ya da Ruh, en gizemli, sezgisel ve oluşum sürecinin arkasında olan itici güçtür.

  Hava; iletişim, eğitim, rüzgar ve ses ile bağlantılıdır. Bu değerlerle ve yeni ya da denenmemiş olanları öğrenmek için istekle.Hava sarı renkler temsil edilir ve doğu yönünde bulunur. Astrolojik olarak Kova, Terazi ve İkizlerle ilişkilidir. Hava heyecan vericidir.

  Ateş; bizi tutkuyla doldurur, o hepimizin içinde yanmaktadır ama bazılarında daha güçlüdür.Bu element cesaretle, risklere teşvikle ve pervasızlıkla bağlantılıdır.Bir kez başladıktan sonra hayat boyu yanar. Koç, Aslan ve Yay burçlarıyla ilişkilendirilir.Ateşin sembolü kırmızıdır ve güney yönünde bulunur.

  Toprak; güzellik, bolluk ve bereketle ilişkilidir. O bilgelik, refah ve hissi temsil eder. Etimiz ve kemiklerimizdeki baskın unsurdur.Sebat, güvenilirlik, dayanıklılık ve koruma gibi nitelikleri vardır.Astrolojide Boğa, Oğlak ve Başakta bulunur.Kuzeyde bulunan toprak gri renklidir.

  Su; mavi renkle ve batı yönüyle ilişkilidir.Sezgiyi, psişik güçleri, duygu ve bilinçaltıyı temsil eder.Karşılaştığı zorlukların üstesinden gelir ya da ayrıca aşınma yaratmak ve herşeyi aşmak için güce sahiptir.Astrolojide su ile ilişkilendirilen burçlar Akrep, Yengeç ve Balıktır.Bu burçların başkalarının acılarının ve sevinçlerini paylaşmak, hissermek için yetenekleri vardır.
   
  Son düzenleme: 6 Nisan 2016
  ozand_1980, Slipknot ve Anafiel bunu beğendi.
 2. Anafiel

  Anafiel Süper Moderatör

  Akıcı anlatımıyla güzel bir konu olmuş. Ellerine sağlık..
   
Etiketler: