1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Bir Bölgenin Ruhuyla Buluşma

'Şamanizm' forumunda Rune Mistress tarafından 28 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör


  Dünya üzerindeki pek çok topluluk yaşadıkları yerin bir ruhu olduğunu fark etmiş ve o ruhla iletişim kurmak, onurlandırmak ya da yardım istemek için törenler düzenlemişlerdir. Bu tarz törenler doğayla uyum içinde yaşamak için çok büyük önem taşır. Söz konusu varlık bir elemantal, fauna ya da bir ruh olabilir. Şamanın yaptığı seromoniler o yerle, kendimizle ve atalarımızla aramızda köprü görevi görür.

  shaman-healer-shanic-healing-faqs-questions-answers-blog-energy.jpg

  Şamanlar doğal dünya ve yörelerin ruhlarıyla iletişim kurarak bazı kehanetlere ulaşırlar. Geçmiş zamanda bu kehanetlere daha çok ava çıkaraken ya da ürün ekerken başvurulurdu. Şamanın en önemli görevlerinden birisi de doğa ile toplum arasında iletişim kurmaktır. Şamanlar onlara ulaştırılan kehanetlere kadim ruhları onurlandırmak için seromoniler yaparak karşılık verirler.


  Bağlantı Kurmak

  1.Doğadaki daha önce gitmediğiniz bir yere gidin.

  2.Trans durumuna geçmek için davul, çıngırak sesi kullanabilir ya da şarkı söyleyebilirsiniz.

  3.Farklı bir bilinç durumuna geçtiğinizi fark ettiğinizde o yerden size ruhunu ve orada yaşayan diğer varlıkları göstermesini isteyin.

  4.Gördüğünüz tüm imgeleri kabul edin. Ve deneyiminizi mutlaka not edin.

  5.Aynı yeri dört mevsim ziyaret edin.Bu şekilde o yerin farklı hava koşullarına nasıl tepki verdiğini görmenizi sağlar.

  6.Bu ziyaretleri yaptıktan sonra bu yer için bir teşekkür şarkısı söyleyin. Çeşitli sembolik sunular da bırakabilirsiniz.Ya da sadece teşekkür sözleri söyleyin.

   
  Son düzenleme: 28 Ağustos 2016
  Erturul.A.Bulut bunu beğendi.
Etiketler: